06/02/2004
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. Завдяки поправці Ярослава ДЖОДЖИКА тільки за перший квартал 2004 р. майже 5 тисяч переселенців з Польщі отримали статус учасника війни

Тільки за перший квартал 2004 р. майже 5 тисяч переселенців з Польщі отримали статус учасника війни. Таким числом для жителів Тернопільщини області вимірюється ефект від поправки народного депутата від Тернопільщини, голови обласної організації УНП Ярослава ДЖОДЖИКА до Закону України “Про статус ветерана війни та гарантії їх соціального захисту”.

Нагадаємо, що окрема редакція п.11 ст.9 вищезгаданого Закону вступила в дію з 1 січня 2004 року і значно спростила порядок надання статусу учасника війни переселенцям з Польщі. За словами Ярослава ДЖОДЖИКА, шлях до прийняття змін до Закону був тривалим і тернистим, однак перші результати від їх реалізації свідчать про правильність обраної позиції. “Я радий, що несправедливість, яка існувала в попередній редакції закону, усунуто і наші земляки, які зазнали стільки страждань внаслідок акції “Вісла”, нарешті отримали компенсацію від держави”, — каже народний депутат.

Відтепер для отримання статусу учасника війни в органи соціального захисту необхідно подати лише один підтверджуючий документ — довідку з архіву, яка підтверджує факт переселення з території Польщі на територію України після 9 вересня 1944 року. Статус учасника війни надає ряд соціальних пільг та надбавку до пенсії.


Матеріали сайту Української Народної Партії