06/28/2007
ЗАЯВА Блоку «Рух-Українська правиця» Щодо підписання Декларації об’єднання демократичних сил між «Народним союзом Наша Україна` та `Народною самообороною`

28 червня 2007 року лідер НСНУ В.Кириленко та лідер "Народної самооборони" Ю.Луценко підписали декларацію про нібито об’єднання демократичних сил.
Підписання цього документу стало несподіванкою не тільки для Блоку «Рух-Українська правиця», але і для інших політичних сил, які 7 червня цього року парафували Угоду про утворення виборчого блоку між НСНУ, "Народною самообороною" та Блоком "Рух-Українська правиця". Цією угодою сторони досягли домовленостей практично щодо всіх питань, в тому числі щодо положення про подальше об’єднання політичних сил. У зв’язку з цим виникає логічне запитання: навіщо декларувати двома суб’єктами те, про що вже домовлено в парафованій угоді на рівні широкого кола демократичних сил?
Декларація, підписана В.Кириленком та Ю.Луценком, може тлумачитися як ревізія досягнутих домовленостей, що фактично є відмовою в односторонньому порядку від взятих на себе зобов’язань, парафованих в Угоді від 7 червня цього року. Підписання декларації, що відбулося в день анонсованої зустрічі всіх можливих суб’єктів широкого блоку з Президентом України, є виявом неповаги до партнерів. Такі кроки можуть призвести до руйнування демократичного виборчого блоку і є відходом від лінії на формування широкого об'єднання, до якого закликав Президент. Водночас ідею створення єдиної національно-демократичної партії фактично підмінено творенням чергового політичного холдингу.
"Рух-Українська правиця" не виходив із переговорного процесу, тому дивними виглядають заклики нас до об’єднання.
Керуючись гаслом «Мораль, Чесність і Порядність», ми закликаємо об’єднуватись саме на цих принципах. Тільки об’єднання демократичних сил в єдиному блоці, що ми послідовно відстоюємо, дозволить перемогти на позачергових виборах.
Для кого «Україна понад усе!» не порожній звук, ті об’єднаються і переможуть!

***
Юрій КОСТЕНКО: "Замість об’єднання політичних сил демократичного спрямування, фактично утворюється новий політичний проект «під вождя», який не так давно браво марширував під Інтернаціонал".

Борис ТАРАСЮК: "Хотілося б нагадати, що ідея і практична реалізація об’єднання демократичних сил задля спільної перемоги належить не нинішнім підписантам. Ще в 2001 році Народний Рух України, Українська Народна Партія та Партія реформи і порядок утворили виборчий блок В.Ющенка «Наша Україна», який здобув перемогу на виборах 2002 року. Ще тоді ми поклали свої рейтинги на вівтар спільної перемоги і досягли її в 2004 році, коли В.Ющенка було обрано Президентом України. Ми, партії Блоку «Рух-Українська правиця», які на початку 90-х років об’єднали український народ і призвели до зламу більшовицької системи, однозначно заявляємо, що не сприймаємо мови ультиматумів, оскільки такі методи притаманні недемократичним силам."


Матеріали сайту Української Народної Партії