06/25/2007
ЗАЯВА Блоку `Рух-Українська правиця` з приводу ситуації довкола загальнонаціональних курортів Карпат і Криму 25 червня 2007 р.

ЗАЯВА
Блоку "Рух-Українська правиця"
з приводу ситуації довкола загальнонаціональних курортів Карпат і Криму

25 червня 2007 р.
Блок "Рух-Українська правиця" стурбований інформацією щодо різкого скорочення чисельності відпочинкових дитячих закладів на Прикарпатті та в Криму. Нагадуємо, що ця проблема існує і в решті регіонів України, серйозно впливаючи на стан підростаючого покоління українців – за інформацією "Правиці", у 2007 році, порівняно із 2005-м, кількість оздоровчих закладів скоротилася на 128 одиниць, а кількість місць у них – майже на 5 тисяч! Ситуація в Карпатах і Криму особливо загострилася через жорстоку корупційно-кримінальну боротьбу за курортні землі, жертвами якої стають дитячі табори, санаторії, лікарні, заповідники.
Внаслідок цілеспрямованого рейдерського нищення оздоровчо-відпочинкових закладів потерпають не лише їх потенційні відвідувачі, а й десятки тисяч колишніх працівників – які не можуть знайти іншої роботи в курортних місцевостях. Замість знищених народних закладів виростають вілли й маєтки, розраховані на відпочинок не десятків звичайних українців, а однієї “новоаристократичної” родини.
Відзначимо, що “елітна” інфраструктура на руїнах загальнонаціональних курортів Карпат і Криму часто-густо створюється не для місцевих, а для донецьких і московських бізнесовців. А це спричиняє масове невдоволення місцевого населення, загострює й без того конфліктні земельні процеси. Констатуємо, що подібні “курортно-міжнаціональні фугаси” під територіальну єдність України підкладаються, в тому числі, завдяки регіонально-клановим “акцентам” у роботі певних органів влади впродовж останнього року. Велику негативну роль в цьому відіграє й автономність місцевої кримської влади, під “дахом” якої буйно розквітають і українофобський сепаратизм, і тотальне розкрадання земель.
"Правиця" вимагає припинення земельно-курортного беззаконня й відновлення дитячих закладів від Кабінету Міністрів, на який покладено контроль над землекористуванням та збереженням рекреаційної інфраструктури. Також закликаємо Генпрокуратуру й міліцію відволіктися від політичних конфліктів та негайно взятися за боротьбу проти земельного рейдерства.

Матеріали сайту Української Народної Партії