Національно-демократичні сили, що вибороли 1991 року незалежність України, зробили значний внесок у становлення держави, започаткувавши економічні реформи та вивівши Україну на міжнародну арену.
Проте стара номенклатура, перехопивши ініціативу, разом з олігархічними кланами зуміла накинути молодій Українській державі вкрай негативні моделі розвитку. Поєднуючи компартійні методи керівництва з новими цинічними способами пограбування народу, теперішня правляча верхівка поставила всі структури Української держави на службу своїм інтересам. При цьому опозиційна думка підлягає цензуруванню в ЗМІ, а активна політична та громадянська позиція піддаються переслідуванню з боку силових структур. Відкинуто найважливіші національні пріоритети та цінності – патріотизм і демократію, які були визначальними для України протягом віків і лягли в підвалини відродженої 1991 року української державності.
Переконані, що цього ніколи б не сталося, якби національно-демократичні сили в Україні були об’єднаними. Ініційовані владою міжпартійні чвари та внутрішні розколи довгі роки були чи не основною сферою діяльності партій демократичного спрямування. Лише формування Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” та його участь в останніх парламентських виборах засвідчили здатність націонал-демократів перемагати. Утвердження “Нашої України” та плідна діяльність її фракції в парламенті продемонстрували життєздатність ідеї об’єднання та необхідність прискорення об’єднавчих процесів.
Делегати З’їзду усвідомлюють, що процес утворення єдиної політичної партії на базі Блоку В.Ющенка “Наша Україна” є складним та багатовимірним. Одним з етапів цього процесу мало б стати об’єднання Українського Народного Руху із Народним Рухом України, з яким ми не маємо принципових світоглядних та програмових розбіжностей. Однак численні консультації показали, що наші партнери з НРУ ще не готові до об’єднання.
У цій ситуації Український Народний Рух, усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом, започатковує процес об’єднання демократичних сил шляхом злиття структур РУХу та Демократичної партії України з метою створення єдиної Української Народної Партії (УНП).
Покладаючи у підвалини своєї діяльності ідеологію державотворчості та найкращі здобутки національно-демократичних сил, Українська Народна Партія заявляє, що її головними завданнями на сучасному етапі є:
- проведення необхідних реформ для підвищення життєвого рівня людей, входження України до сім’ї європейських народів;
- розвиток української культури та утвердження українських цінностей у всіх ділянках суспільного життя країни;- відновлення в Україні свободи слова, скасування цензури та припинення переслідування за політичні переконання;- створення рівних умов для підприємців;- протидія свавіллю силових структур.
Окремим принципом діяльності Української Народної Партії стане її повна відкритість до об’єднання з іншими партіями демократичного спрямування, особливо з Народним Рухом України.
Ми переконані, що реалізувати ці та інші програмові завдання УНП зможе лише після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах.
Українська Народна Партія як невід’ємна частина “Нашої України” докладе всіх зусиль для перемоги Блоку В.Ющенка на виборах Президента, що, нарешті, створить можливості для виведення України з глибокої політичної та економічної кризи і забезпечить нашій державі європейську перспективу.
|