02/26/2007
Юрій КОСТЕНКО схвалює утворення єдиної опозиції в парламенті, однак наголошує, що зарано говорити про ефективну співпрацю між БЮТ і НСНУ

Як «стримування непомірних політичних апетитів правлячої коаліції у намірах перетворити демократію у неототалітаризм – утворити політбюро у вигляді Кабміну, підпорядкувавши йому ВР, судову владу, Президента» розцінює підписання угоди про створення єдиної опозиції між БЮТ і НСНУ лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Про це він заявив у прямому ефірі «Ера-FM».
Позитиви від підписаної угоди Юрій КОСТЕНКО вбачає у тому, що об’єднана опозиція зможе не допустити конституційного перевороту, оскільки антикризовій коаліції бракує 300 голосів для прийняття рішень, а також зможе добиватися ухвалення Закону про опозицію.
Лідер УНП переконаний, що й Президент тепер зможе гарантувати дотримання конституційних прав громадян. «Президент у такий спосіб отримає частину своїх конституційних повноважень в частині подолання вето, – ветуватиме абсурдні закони, які сьогодні приймає ВР», – зазначив Юрій КОСТЕНКО.
Разом з тим, він наголосив, що поки зарано говорити про ефективність співпраці БЮТ і НСНУ. Незрозумілим для Юрія КОСТЕНКА залишилося те, для чого в підписаній Угоді йдеться про спільну діяльність в статусі коаліції у випадку перемоги на дострокових парламентських виборах. «Це журавель і, навіть, не в небі, а десь у космосі, бо, на жаль, коаліція передбачає поділ того, чого ще немає в руках. Ніхто не знає, за яким принципом відбуватимуться нові вибори, коли вони відбуватимуться, де буде Президент у системі влади. Об’єднана опозиція це надзвичайна потрібна дія і ламати це розподілом крісел у ВР - нерозумно. Національний інтерес завжди має домінувати у політиці і тоді політика відповідатиме національним інтересам», - підкреслив лідер УНП.


Матеріали сайту Української Народної Партії