06/04/2004
У Варшаві Україна підпише з НАТО контракт про використання АН-124?

“На неформальній зустрічі міністрів оборони країн – членів НАТО у Варшаві (7-8 червня) Україна і НАТО можуть підписати угоду про використання АН-124 (Руслан)”, - вважає член постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї НАТО, член політичної групи Української народної партії, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Георгій МАНЧУЛЕНКО.

Він повідомив, що “якщо у Варшаві буде підписана така угода, це засвідчить, що НАТО не втрачає зацікавленості в Україні, хоча ставить конкретні вимоги перед українською владою”. “НАТО зацікавлене у використані українського літака, оскільки військово-транспортний літак Аеробус-400, який Альянс планує взяти на своє озброєння, зможе стати на крило не раніше 2010 року”, - каже депутат.

Коментуючи заплановану зустріч міністрів оборони країн членів НАТО у Варшаві, Георгій МАНЧУЛЕНКО зазначив:

- У Варшаві відбудеться неформальна зустріч міністрів оборони країн членів НАТО. В цьому засіданні планує взяти участь міністр оборони України. Така неформальна зустріч ініційована Польщею і є дуже позитивно для України, оскільки Польща потужно відстоює інтереси України в Північноатлантичному альянсі. Перед Стамбульським саммітом НАТО Польща проявила таку ініціативу з тим, щоб на самміті в Стамбулі щодо України було прийняте конкретне рішення, яке б наблизило українську сторону до НАТО. Я сподіваюся, що після зустрічі в Польщі Україна і НАТО розширять співробітництво.

Разом з тим НАТО виловлює застереження в світлі останніх подій в Україні (вибори в Мукачевому, ЄЕП) і робить застереження щодо наступних президентських виборів. З цього приводу на сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка відбулася в Братиславі з 28 травня по 1 червня, постійний Комітет Парламентської асамблеї НАТО ухвалив окрему постанову щодо України, в якій зазначено, що “Парламентська Асамблея НАТО визнає право України стати членом Альянсу, і робить застереження щодо майбутніх президентських виборів, дотримання свободи слова та прав людини”.


Матеріали сайту Української Народної Партії