11/30/2006
РІВНЕНЩИНА. УНП протестує проти повернення на керівні посади в області кадрів часів режиму Л.КУЧМИ

З пропозицією ініціювати створення спеціальної комісії для перевірки законності дій керівництва Рівненської облдержадміністрації у вирішенні кадрових питань та скасувати рішення про призначення М.НИКИТЮКА головою Рівненської РДА, звернулася до Президента В.ЮЩЕНКА Українська народна партія. УНП наголошує, що кадрова політика на Рівненщині "посилює зневіру мешканців краю у справедливість і не додає владі авторитету", а "політичний терор щодо представників патріотичних партій та формування керівної ланки з представників та прихильників Партії регіонів, яка не має політичної підтримки на Рівненщині, є брутальним викликом усій демократичній громадськості краю, спробою поставити на коліна тих, хто не підтримує нинішній режим".

У Зверненні УНП зазначає, що після звільнення з посади голови Рівненської облдержадміністрації представника УНП Василя ЧЕРВОНІЯ, з приходом до влади Віктора МАТЧУКА (НСНУ) відбувається повернення на керівні посади людей з найближчого оточення М.СОРОКИ (керівника області за режиму Л.КУЧМИ) – його заступників Ю.БЛАГОДИРА, А.ЛАВРЕНЧУКА, В.НОВАКА, а також масове переслідування та звільнення з керівних посад представників УНП. «Уже на четвертий день перебування на посаді голови Рівненської облдержадміністрації В.МАТЧУК запропонував 11 головам райдержадміністрацій – активістам або прихильникам УНП написати заяви на звільнення. Для дискредитації цих районних керівників були створені спеціальні комісії, залучені правоохоронні органи, які висмоктували з пальця безпідставні звинувачення, що після розгляду в судах луснули як мильні бульбашки. Але, незважаючи на це, всі вони звільнені з займаних посад або зроблені відповідні подання на їх звільнення», - підкреслюється у документі.

УНП висловила обурення призначенням головою Рівненської РДА М.НИКИТЮКА, підкреслюючи, що він «у 2004 році проводив агітаційну роботу проти ЮЩЕНКА як кандидата у Президенти України, а у 2006 році активно агітував проти усіх національно-демократичних партій». УНП також вважає, що В.МАТЧУК не проінформував главу держави, що рішенням Рівненського апеляційного суду з Петра ПОЛІЩУКА, який до цього очолював Рівненську РДА, були зняті всі обвинувачення, які стали підставою для його незаконного звільнення. А іншим рішенням цей же суд зобов’язав Рівненський районний суд розглянути заяву П.ПОЛІЩУКА про поновлення його на посаді.

"Якби вказані факти були Вам відомі, то навряд чи було б підписане розпорядження № 379/2006-рп від 22 листопада 2006 року «Про призначення М.НИКИТЮКА головою Рівненської районної державної адміністрації Рівненської області», - йдеться у Зверненні.

З огляду на це, УНП звертається до Президента В.ЮЩЕНКА скасувати рішення про призначення М.НИКИТЮКА головою Рівненської районної державної адміністрації та ініціювати створення спеціальної комісії для перевірки законності дій керівництва Рівненської облдержадміністрації у вирішенні кадрових питань.


Матеріали сайту Української Народної Партії