11/30/2006
На Харківщині відзначатимуть 90-річницю більшовицької окупації

З благословення архієпископа Харківського і Полтавського владики Ігоря на Харківщині створено оргкомітет з відзначення 90-річчя відновлення Української державності та початку більшовицької окупації Слобідської України. До складу оргкомітету увійшли представники обласних організацій Української народної партії, ХДС, КУНу, ПРП та Молодіжного націоналістичного конгресу.

Своїм завдання оргкомітет вважає проведення меморіальних акцій, спрямованих на гідне вшанування 90-ї річниці від початку відновлення української державності й початку збройного опору більшовицькій окупації Української Народної республіки. Про це йдеться у Заяві оргкомітету, адресованій представникам усіх політичних партій та громадських організацій Харківщини.

Також у Заяві зазначається, що своїми акціями оргкомітет намагатиметься звільнити масову історичну свідомість від фальшивих стереотипів. Зокрема, члени оргкомітету планують організувати публікацію спогадів про більшовицький терор на Харківщині та ініціювати перетворення на меморіальні зони цвинтарів, зруйнованих за часів більшовицької влади. Також оргкомітет планує встановити у селищі Козача Лопань Дергачівського району пам’ятник воякам Української народної армії, які 28 грудня 1919 року тут зав’язали бій з більшовицьким військами, направленими з Петрограда до Харкова.


Матеріали сайту Української Народної Партії