11/13/2002
Коронною роллю тричі студента Валерія АСАДЧЕВА на “капусниках” була роль Дездемони

Валерій АСАДЧЕВ, народний депутат України, заступник голови Бюджетного комітету, голова Київської міської організації Українського Народного Руху тричі був студентом: Київський Політехнічний інститут, столична Консерваторія ім. Чайковського (хоровий диригент), Національний університет ім. Шевченка (юрист). З 1999 р. викладає курс “Бюджетна система України” в Київському Славістичному університеті. Вважає себе “вічним студентом”, оскільки головним девізом його життя є: “Людина має завжди чомусь навчатися”.

Порівнюючи студентів теперішніх і колишніх, вважає, що “сьогоднішні студенти більш прагматичні, оскільки приділяють багато уваги навчанню, а у вільний час намагаються десь підробляти, влаштуватися на роботу тощо”. На його думку, хоча, з одного боку, це добре, однак з іншого – “в них, на жаль, не завжди вистачає часу на улюблену справу, навіть на те, щоб зрозуміти, що саме є твоєю улюбленою справою”.

А за часів студентства Валерія АСАДЧЕВА його улюбленою справою був хор – навчаючись в КПІ, він співав у хоровій капелі при інституті. Однак хор для нього був “не тільки співом, а цілим життя – зі своїми традиціями, жартами, особливим духом”.

“Хористи щороку традиційно обирали “Королеву Золотої Осени”. Це був цілий ритуал, який передавався у спадок “наступним поколінням” капелістів. Ми виїжджали в Ірпінь, на “свою” постійну лісову галявину і там таємним голосуванням обирали Королеву, яка царювала в колективі протягом року. Критерії відбору були дуже серйозні, а умова лише одна – Королева мала змінюватися щороку. Після цього переможниця отримувала в подарунок від хору чудовий “капусник” у виконанні чоловічої частини капели (однією з моїх “коронних” ролей, наприклад, була роль Дездемони). Це було веселе видовище, заради якого варто було позмагатися. Тим більше, що задоволення отримували і ті, хто здобував корону, і актори”, - пригадує Валерій АСАДЧЕВ.

13.11.2002 р.


Матеріали сайту Української Народної Партії