„Чітка стратегія Президента стала запорукою підписання зі Сполученими Штатами Америки двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг США”, - заявив у прямому ефірі телеканалу „Інтер” народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань бюджету, представник Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Валерій АСАДЧЕВ. Він, зокрема, зазначив, що „результати підписання Угоди про вступ України до СОТ, залежатимуть, насамперед, від того, чи будуть надані нам компенсації і терміни для адаптації в нових економічних умовах”.
„Про наслідки від вступу України в СОТ можна буде говорити лише після аналізу умов. Зокрема, важливою є сума компенсації сільському господарству та наявність обумовленого терміну для адаптації роботи української економіки в СОТ. Якщо Україна не отримає ні терміну, ні дотацій, вона опиниться під загрозою суттєвих втрат”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ. Водночас, він висловлює сподівання, що „Угода буде якісною і корисною для нашої держави”.
Відповідаючи на запитання журналістів про „перегони з Росією щодо першості членства у СОТ, депутат зазначив, що „хоча після останніх подій на газовому ринку виникають деякі побоювання, що Росія може робити перешкоди для України, суттєвого значення черговість вступу не має”. „Ми привітаємо нашого сусіда з таким кроком”, - запевнив він. Валерій АСАДЧЕВ також висловив переконання, що „після парламентських виборів наші відносини з Росією будуть набагато кращими, бо політика відійде на другий план і практичні завдання будуть домінувати”.
Довідково. Як повідомив заступник міністра закордонних справ Антон БУТЕЙКО напередодні підписання протоколу, українська сторона сподівається, що домовленість із США прискорить завершення переговорів і з іншими країнами-членами СОТ.
„Підписання протоколу із Сполученими Штатами Америки про доступ товарів України на ринок цієї держави, вочевидь дуже важлива подія, і це буде вагомий крок у наближенні України до вступу до цієї організації”, - наголошує Антон БУТЕЙКО. Він пояснив, що, як правило, останні протоколи підписуються кандидатами на вступ до Світової Організації Торгівлі з американцями, - США одними з останніх дають свою згоду.
За словами Антона БУТЕЙКА, ще одним важливим кроком, який Україна зробила напередодні, є нещодавно завершені переговори з Єгиптом. „А вже сам рух України до СОТ залежить не лише від укладання двосторонніх протоколів з відповідними державами, а й від приведення певної частини законодавства України у відповідність із вимогами, які ставляться перед країною-кандидатом на вступ до цієї організації, і звичайно, тут важливе слова має сказати парламент”, - зазначив Антон БУТЕЙКО.
„Безперечно, що у парламента нинішнього складу залишився тиждень до того, як він завершить свою роботу, і хотілося б, щоб здоровий глузд домінував у підході до прийняття рішень, від яких залежить вступ України до СОТ”, - зазначив заступник міністра закордонних справ. „Якщо ж нинішній парламент вирішить, що нема можливості схвалити нормативні акти, які вимагаються, тоді це доведеться робити парламенту наступного скликання, і ми сподіваємося, що він більш зорієнтований на кваліфікований захист довгострокових національних інтересів України через вступ до Світової Організації Торгівлі”, - зазначив Антон БУТЕЙКО.
|