02/23/2001
Заява РУХу (Українського Народного Руху) УКРАЇНІ - УКРАЇНСЬКУ ВЛАДУ

Головною причиною нинішнього критичного стану, в якому опинилася країна, є те, що після проголошення незалежності в Україні не було змінено владу. Від президента до голови сільради на керівних посадах у державі залишилися ті, хто вчора будував комунізм. Руйнування й розкрадання країни, зубожіння переважної більшості населення та збагачення купки «наближених до корита» чиновників, що здійснювали комуністи (з партквитком чи без нього) під демократичними гаслами, призвело до дискредитації демократії, ринкових реформ, а також і носіїв цих ідей – національно-демократичних сил.

Український Народний Рух констатує, що завдяки окремим крокам, зробленим у перші місяці після президентських виборів-99, було досягнуто певних успіхів: сформовано неліву більшість у парламенті, вперше прем’єр-міністром було призначено демократа – Віктора Ющенка, розпочато адміністративну реформу та реформу на селі, взято курс на інтеграцію в Європу.

Однак ми заявляємо, що протягом останнього часу здійснено поворот цього курсу майже на 180 градусів:

1. Рух до Європи змінився повною капітуляцією перед Росією. Це беззастережно засвідчили лютневі «дніпропетровські угоди». Лише реалізація так званого «енергетичного меморандуму» з Росією призведе до повної втрати Україною енергетичної, а отже – й політичної, незалежності. Підписані документи втягують Україну й у сферу військово-політичних інтересів Росії.

2. Відбувається згортання демократичних процесів. Із подій останніх днів про це свідчать президентське вето на Закон “Про вибори” на пропорційній основі, який дозволяв сформувати якісно кращий склад парламенту та забезпечити його стабільну роботу, а також арешт лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, який засвідчив перехід до силових методів боротьби влади з опозицією.

3. Попри реальні здобутки в економічній сфері, не припиняється безпрецедентна дискредитація Уряду Віктора Ющенка, окремих його членів, у тому числі й через державні ЗМІ. За рік роботи Кабінет Міністрів уже п’ять разів готували до відставки.

4. Зупинено адміністративну реформу, ліквідуються й ті здобутки, яких було досягнуто в останні роки. За десять років не прийнято Закону “Про Кабінет Міністрів”, що, зокрема, зумовлює непідзвітність йому таких потужних органів виконавчої влади, як Податкова адміністрація, Фонд держмайна, обласні та місцеві адміністрації.

5. Реформа на селі закінчилася формальною реорганізацією колгоспів на КСП. Ці структури нині перетворено спритними ділками здебільшого на власну вотчину. Робиться все, аби селяни не отримали землю.

6. У Верховній Раді ведуться сепаратні переговори олігархів з комуністами – замість нелівої більшості робляться спроби сформувати кланово-комуністичну більшість.

Виходячи з такої оцінки ситуації, РУХ (Український Народний Рух) оголошує початок всеукраїнської акції «Україні – українську владу!». Її мета – зміна на всіх рівнях влади представників старої компартноменклатури з радянським менталітетом, новими українськими, демократичними кадрами.

Для здійснення такого важливого для усього українського народу завдання РУХ (Український Народний Рух) виступає за якнайширше об’єднання правих сил та формування єдиного виборчого блоку національної демократії. Ми переконані, що тільки українські праві зможуть реально змінити життя у нашій країні на краще. Нещодавно утворене об’єднання правих партій та громадських організацій «Українська правиця», на нашу думку, має змогу реально згуртувати усі здорові сили для цієї мети.

Для швидкого ефективного просування у цьому напрямі ми виступаємо:

– за відставку міністра внутрішніх справ Кравченка, генерального прокурора Потебенька, а також проведення реформи силових структур;

– за прискорення об’єктивного та відповідального розслідування резонансних політичних справ, зникнення журналіста Г. Гонгадзе та смерті лідера НРУ В. Чорновола із залученням західних експертів, проведення судової справи на підставі об’єктивних висновків та покарання винних;

– за здійснення курсу на якнайшвидшу інтеграцію України в європейські та євроатлантичні структури;

– з рішучим засудженням зміни політико-економічного вектору України в бік Росії та останніх домовленостей з Росією у Дніпропетровську, які ведуть до втягування України у сферу військово-політичних інтересів Російської Федерації;

– із засудженням підписання та реалізації «енергетичного меморандуму» з Росією, вимагаємо денонсації “дніпропетровських угод” та відставки міністра С.Єрмілова;

– проти гальмування у проведенні демократичних та ринкових реформ, проти згортання реформ на селі;

– за прийняття Закону “Про вибори народних депутатів України” на пропорційній основі, який є підгрунтям формування політично відповідальної влади в Україні;

– за дієве сприяння об’єднанню українських православних церков, оскільки їх суперництво сприяє поширенню впливу Росії через філію Московського патріархату в Україні;

– за збалансування повноважень між Верховною Радою України та Президентом у частині формування складу Уряду України;

– за демократичний розвиток суспільства як життєву необхідність для України.

Ми готові працювати задля реформ на користь українського народу, а не жменьки казнокрадів, і будемо протидіяти згортанню демократії й перетворенню України у зону процвітання олігархів та сферу російського впливу. Україні – українську владу! Українцям – добробут!

Голова РУХу (Українського Народного Руху)

Юрій КОСТЕНКО


Матеріали сайту Української Народної Партії