06/27/2007
УНП вимагає покарати організаторів знесення пам`ятника потьомкінцям в Одесі

"Покарати організаторів акції знесення пам’ятника морякам" в Одесі ніч на 25 червня вимагає своєю Заявою Українська народна партія. УНП звертається до керівництва країни, до Президента України з вимогою "негайно втрутитися в ситуацію, не допустити подальшого розвитку подій, які загрожують національній безпеці України, розпалюють міжнаціональні протистояння". УНП висловила обурення "шовіністичним задумом міської влади м. Одеси, яка вже вдруге за роки Незалежності України намагається реалізувати ідею спорудження в цьому українському місті пам’ятника російській імператриці".
У Заяві йдеться про факт нападу групи молодиків на невелику групу місцевих козаків, які охороняли пам’ятник потьомкінцям, влаштовану ними бійку та "допомогу терміново залученим робітникам за допомогою крану демонтувати цей відомий далеко за межами України символ свободи, виборюваної моряками". УНП акцентує, що "за цим нічним безладом і грубим порушенням чинного законодавства мовчки спостерігала міліція та рота солдат, які заблокували всі входи на площу".
УНП звертає увагу, що "це робиться без необхідного узгодження з Міністерством культури України та без попереднього оприлюднення рішення мерії".
Довідково. Царювання німецької княжної Ангальт-Цербстської, яка взяла ім'я Катерини II, позначилося глибоко реакційною внутрішньою політикою: повне покріпачення селянства України, поширення на всій окупованій території України прав і привілеїв російського дворянства, розшматування та знищення Польщі, скасування в 1764 році гетьманату, ліквідація автономії Гетьманщини, чим було остаточно перекреслено Переяславську угоду, підступне знищення Запорізької Січі в 1775 р., анексія Криму в 1783 р., загарбання Правобережної України в 1790 р., позбавлення всяких прав української церкви, відбирання в 1786 р. всіх маєтків українських монастирів і т.п. За її панування проводилася тотальна русифікація, чим вона створила передумови для знищення української культури, для відомих указів про заборону української мови.


Матеріали сайту Української Народної Партії