06/26/2007
`Правиця` занепокоєна створенням “елітної” інфраструктури на руїнах загальнонаціональних курортів Карпат і Криму

Стурбованість інформацією щодо різкого скорочення чисельності відпочинкових дитячих закладів на Прикарпатті та в Криму висловив у своїй Заяві Блок "Рух-Українська правиця". Причиною "особливого загострення" ситуації в Карпатах і Криму названо "жорстоку корупційно-кримінальну боротьбу за курортні землі, жертвами якої стають дитячі табори, санаторії, лікарні, заповідники".

"Ця проблема існує і в решті регіонів України, серйозно впливаючи на стан підростаючого покоління українців – за інформацією "Правиці", у 2007 році, порівняно із 2005-м, кількість оздоровчих закладів скоротилася на 128 одиниць, а кількість місць у них – майже на 5 тисяч", - зазначено в Заяві.

Серед проблем, породжених "цілеспрямованим рейдерським нищенням" оздоровчо-відпочинкових закладів, названо "десятки тисяч колишніх працівників – які не можуть знайти іншої роботи в курортних місцевостях". "Замість знищених народних закладів виростають вілли й маєтки, розраховані на відпочинок не десятків звичайних українців, а однієї “новоаристократичної” родини", - йдеться у Заяві "Правиці".

У Заяві "Правиці" відзначено, що "“елітна” інфраструктура на руїнах загальнонаціональних курортів Карпат і Криму часто-густо створюється не для місцевих, а для донецьких і московських бізнесовців", що "спричиняє масове невдоволення місцевого населення, загострює й без того конфліктні земельні процеси".

Блок "Рух-Українська правиця" називає ці прояви "“курортно-міжнаціональними фугасами” під територіальну єдність України". На думку Блоку, вони "підкладаються, в тому числі, завдяки регіонально-клановим “акцентам” у роботі певних органів влади впродовж останнього року", і "велику негативну роль в цьому відіграє й автономність місцевої кримської влади".

"Правиця" вимагає "припинення земельно-курортного беззаконня й відновлення дитячих закладів від Кабінету Міністрів, на який покладено контроль над землекористуванням та збереженням рекреаційної інфраструктури", а також закликає "Генпрокуратуру й міліцію відволіктися від політичних конфліктів та негайно взятися за боротьбу проти земельного рейдерства".


Матеріали сайту Української Народної Партії