01/29/2007
Юрій КОСТЕНКО: `Ми хоч і поволі, але повертаємо своїх героїв”

Панахидою та покладанням квітів до меморіалу розпочався мітинг-реквієм пам’яті героїв Крут на місці їх подвигу. За упокій душ загиблих від московських загарбників молилися священики УПЦ Київського патріархату разом з єпископ Чернігівським і Ніжинським УПЦ КП Севастіаном.
Небагато можновладців цього року приїхали на станцію Крути вшанувати пам’ять трьохсот полеглих студентів. На місці вшанування юних героїв нікого не було з найвищих державних осіб, та й політиків було небагато. Прибули голова Чернігівської ОДА Микола ЛАВРИК, голова облради Наталія РОМАНОВА, а єдиний з лідерів національно-демократичних партій, хто приїхав вшанувати пам’ять героїв Крут, був голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. В мітингу взяли участь Герой України, член Правління УНП Степан ХМАРА, народний депутат України В’ячеслав КИРИЛЕНКО, представники молоді та актори українського академічного театру ім.. Франка, співак Тарас ЧУБАЙ.
«Ми хоч і поволі, але повертаємо своїх героїв,» – заявив під час виступу у Крутах лідер УНП Юрій КОСТЕНКО. Він також зазначив, що досьогодні в незалежній Україні у владі присутні „господіни табачники”, «які нам втовкмачують, що українською говорить невеликий прошарок інтелігенції». На переконання КОСТЕНКА, «боротьба за Україну продовжується й по цей час, а місія по захисту українських інтересів ляже як завжди на праві сили». Лідер УНП нагадав, що "здобутки української державності належать саме правим, а нинішній антиукраїнський склад парламенту є найбільшою загрозою України".
В той же час член Правління УНП, Степан ХМАРА висловив впевненість в тому, що «парламенті, де зараз знаходиться правляча антиукраїнська більшість, – явище тимчасове», а патріотичним силам в Україні слід "усвідомити минуле для того, щоб не повторювати помилок в майбутньому".
Вшанувати пам’ять героїв зібралися представники Чернігівської, Київської обласної, Київської міської організацій УНП та інших патріотичних сил.
Вшановували Героїв Крут цього року вже біля новозбудованого меморіалу, архітектором якого став виходець з Чернігівщини Анатолій ГАЙДАМАКА.

Матеріали сайту Української Народної Партії