05/29/2007
КІРОВОГРАД. УНП разом з Обласним управлінням культури організувала в концерт на честь відомих українців

25 травня 2007 року в Кіровограді відбувся фестиваль присвячений відомим українським націоналістам – Євгену Коновальцю, Миколі Міхновському, а також Симону Петлюрі та композитору Володимиру Івасюку, на якому місцеві музиканти заспівали українською.
Концерт, який почався о 16.00, називався «Концерт на площі! Присвячено видатним українцям!». Його організаторами виступили – Кіровоградська міська організація Української народної партії та Обласне управління культури.
Фестиваль був присвячений чотирьом відомим українцям, життя яких так чи інакше було пов’язане з місяцем травнем: провіднику Організації Українських Націоналістів - Євгену Коновальцю, головному отаману Української Народної Республіки Симону Петлюрі, ідеологу українського націоналізму - Миколі Міхновському та композитору Володимиру Івасюку. Фактично, фестиваль став першим Днем героїв, який відзначали в Кіровограді.
Умовою участі було виконання пісень українською мовою і професійний рівень музикантів. Для виступів зголосилися 15 колективів різний музичних напрямків з Кіровограда і області. Деякі переклали репертуар на українську практично за кілька днів.
Завершився концерт висновком журі згідно якого переможцем став гурт «Параграф» з смт. Побужжя Голованіського району Кіровоградської області і виступом гостей з Кривого Рогу та Києва. Спеціальний приз за етно-символіку отримав гурт «Культ» з Кіровограда.
Наприкінці концерту стало очевидним, що акція обіцяє стати традиційною – з таким ентузіазмом на неї реагували як мешканці міста так і самі музиканти. Тим більше, що Кіровоград нагально потребує не так музичного розвитку, як популяризації саме української мови та музики.


Матеріали сайту Української Народної Партії