Позитивним вважає перехід України до парламентсько-президентської республіки лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.
Серед позитивів він виокремлює той факт, що на виборах 2006 року “українці отримають право формувати Уряд через ту парламентську більшість, якій висловлять свою довіру”. Цього елементу, підкреслює Юрій КОСТЕНКО, “бракувало у попередніх нормах чинної Конституції” і стверджує, що такою практикою нині керується увесь демократичний світ, зокрема, вся Європа. “Якраз брак політичної відповідальності між парламентською більшістю і Урядом, призводить до ситуації, які щодня відбуваються у Верховній Раді, – коли урядові законопроекти набирають 60-200 голосів. Це шлях в нікуди. Практика, коли парламентська більшість формує Уряд, а потому разом відповідають за соціально-економічну політику в державі, – це практика європейська”, - наголошує лідер УНП.
Також, переконаний він, перехід України до парламентсько-президентської республіки дозволить Президентові отримати “набагато більше повноважень у спілкуванні з ВР через право розпуску парламенту, якщо він працює неефективно”. “Сьогодні Президент приходить до ВР і просить проголосувати за те чи інше рішення. Такої практики немає у європейській демократії. Президент розпускає неефективний парламент, а це стимулює до ефективної праці”, - додав Юрій КОСТЕНКО.
|