11/17/2000
Заява Центрального Проводу РУХу

До Українського Народного Руху надійшли звернення з пропозиціями щодо об’єднання національно-демократичних сил від партій – “Собор”, Українська Республіканська партія, Християнсько-Народний Союз, Народний Рух України, “Реформи і порядок”, Конгрес Українських Націоналістів та інших. Партія РУХ щиро дякує за підтримку наших зусиль щодо формування української правиці.

Проблема об’єднання національно-демократичних сил та утворення потужної правоцентристської коаліції розглядається Українським Народним Рухом як головне й першочергове завдання всіх патріотичних сил, які опинилися перед загрозою їх повного витіснення олігархічними кланами з політичного життя країни. Послідовно продовжуючи роботу в напрямі української єдності, Центральний Провід РУХу (Українського Народного Руху) 21 вересня 2000 року визначив такі необхідні принципи об’єднавчого процесу:
-- утворення в парламенті міжфракційного депутатського об’єднання, до складу якого можуть входити парламентські фракції та окремі депутати, які підтримують спільно узгоджену політичну платформу і програму діяльності об’єднання;

-- утворення відповідної коаліції політичних партій і громадських організацій правоцентристської орієнтації;

-- узгодження міжфракційним депутатським об’єднанням і робочими органами правоцентристської коаліції єдиного спільного виборчого списку та створення правоцентристської виборчої коаліції;

-- утворення в майбутньому складі Верховної Ради єдиної парламентської фракції;

--проведення установчого з’їзду об’єднаної партії правоцентристської орієнтації.

Центральний Провід РУХу доручив керівництву партії та фракції Українського Народного Руху у Верховній Раді України провести переговори з керівниками парламентських політичних партій та їх фракцій щодо об’єднання національно-демократичних сил. Ми прагнемо, щоб коло учасників коаліції правоцентристських сил розширювалося.

Центральний Провід РУХу буде вдячний керівним органам партій, які до нас звернулися, якщо вони в найближчий час розглянуть запропоновані нами 21 вересня 2000 року принципи об’єднавчого процесу і приймуть позитивне рішення, аби унеможливити виникнення двох чи більше центрів правоцентристських сил. Ми твердо говоримо ТАК творенню широкої української правиці, яка переможе на наступних виборах, і пропонуємо почати об’єднавчий процес із підписання угоди про створення у Верховній Раді міжфракційного національно-демократичного депутатсь-кого об’єднання.


Матеріали сайту Української Народної Партії