06/02/2007
Під час зустрічі лідерів «Правиці» з мешканцями Рівного в будинку культури відімкнули світло

2 червня 2007 року в рамках інформаційної кампанії блоку, лідери трьох найбільших правих партій, що утворили блок «Рух-Українська правиця» – Юрій КОСТЕНКО (УНП), Борис ТАРАСЮК (НРУ), та Микола ЯКОВИНА (заступник голови УРП «Собор») відвідали Рівненщину.

– В 1990-х роках ми, українські патріоти добилися того, щоб наша держава відновила свою державність. Ми добилися того, що нині в Україні є українська Конституція 1996 року і український Президент Віктор ЮЩЕНКО. Проте у нас немає національної держави, у якій українець, котрий створював цю державу, відчував би себе господарем на своїй землі. На превеликий жаль 16 років незалежності так і не вирішили цієї проблеми. Ще й на відміну від майже усіх посткомуністичних країн, у нас низький рівень життя. Чому? А тому, що за 16 років незалежності, жодного разу українські патріоти не були більшістю в українському парламенті. Немає в нас тої більшості, яка була б покликана ухвалювати українські закони. Наше ж об’єднання започаткувало формування правої потужної сили, яка й покликана в майбутньому перерости в солідну політичну партію, яка й буде складати ту патріотичну парламентську більшість, – зазначив під час прес-конференції у Рівному лідер УНП Юрій КОСТЕНКО.

Поспілкувавшись із пресою в обласному центрі, лідери «Української правиці» відбули до міста Сарни, де в приміщенні будинку культури продовжили спілкування з місцевими виборцями. У ході розмови у громадян виникали й критичні зауваження до трьох партій (УНП, НРУ, УРП «Собор») щодо широкого об’єднання патріотичних сил в один великий мегаблок.

Кінцевим пунктом плану перебування лідерів «Правиці» на Рівненщині стала зустріч із мешканцями Рівного в концертному залі одного з будинків культури. Зустріч почалася несподіваним «сюрпризом» – вперше за 16 років у будівлі відключили світло. Подейкують, що це провокація з боку місцевої «помаранчевої» влади, адже лідер УНП на Рівненщині Василь ЧЕРВОНІЙ кілька тижнів тому так само через відключення озвучення був позбавлений можливості виступити перед широким загалом. Проте тридцять хвилин потому все-таки світло з’явилось і вщент заповнений зал понад дві години спілкувався з лідерами «Української правиці».

Юрій КОСТЕНКО також наголосив, що величезна роль у формуванні правдивого політичного іміджу лідерів партій та блоків належить засобам масової інформації, які повинні керуватися у висвітленні фактів не бізнес-інтересами видання, а власною совістю та мораллю, які нарешті повинні з’явитися у Верховній Раді після приходу туди «Української правиці». Він також закликав журналістів та громадян розрізняти, в кого з політиків сьогодні на першому плані власне збагачення, а в кого національний інтерес та патріотизм.

– Ми з упевненістю можемо претендувати на тих, хто називає себе патріотом, бо за нами 18 років політичної діяльності у вас на очах. Я не перестану повторювати крамольну фразу: незалежність робив не Віктор Ющенко, а Василь Червоній, Микола Яковина, Юрій Костенко, Іван Драч, Дмитро Павличко і багато інших. А зараз усе перевернулося з ніг на голову. От, наприклад, ваш земляк ЛУЦЕНКО нині намагається показати себе героєм-патріотом, але ж всі знають, що він був комуністом і протидіяв незалежності України, – сказав голова Української Народної Партії.


Матеріали сайту Української Народної Партії