11/23/2006
УНП вимагає від Президента негайно розпустити парламент за `зраду національних інтересів` у питанні визнання Голодомору актом геноциду

Як «зраду українського народу, відмову виконати моральний обов’язок перед минулими та наступними поколіннями українців» розцінює зволікання парламенту з розглядом законопроекту «Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні», який внесено Президентом Віктором ЮЩЕНКОМ, Українська народна партія. Про це йдеться у спеціальній Заяві УНП. З огляду на це, УНП стверджує, що «нинішній склад українського парламенту не є представником української нації", а тому вимагає від Президента негайно розпустити Верховну Раду "за зраду національних інтересів".

«25 листопада Україна відзначатиме День пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів. З цієї нагоди Президент України Віктор ЮЩЕНКО вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», визначивши його як невідкладний. Парламент мав розглядати цей документ 17 листопада, але питання навіть не було включено до порядку денного сесії. Антиукраїнську т.зв. антикризову коаліцію налякали статті закону, якими передбачалося визнати, що «Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом української нації», що «публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні є наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу», - йдеться у Заяві УНП.

УНП висловила занепокоєння, що серед 450 народних депутатів не знайшлося жодного, хто наполіг би на вшануванні пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, та відновленні історичної справедливості у вигляді Закону. "Комуністи, Партія реґіонів та соціалісти відверто взяли бік Москви, яка заперечує факт геноциду українців. А фракції БЮТ та «Наша Україна» не знайшли в собі мужності протидіяти цій нарузі", - зазначено в Заяві.

УНП висловила обурення такою позицією парламентарів, наголосивши, що парламенти Австралії, Аргентинської Республіки, Грузії, Естонської Республіки, Італійської Республіки, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, США та Угорської Республіки визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу. Окрім того, "проігнорували народні обранці і спільну заяву 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН з нагоди 70-ї річниці Голодомору – Великого голоду 1932-33 років в Україні, яку підписали 36 членів ООН, у тому числі і Російська Федерація, а також підтримали 3 країни та 25 держав – членів Європейського Союзу".

На переконання УНП, це дає підстави стверджувати, що "нинішній склад українського парламенту не є представником української нації, тож не має морального права продовжувати свою роботу". УНП звернулася до Президента Віктора ЮЩЕНКА з вимогою "негайного розпуску Верховної Ради України за зраду національних інтересів".


Матеріали сайту Української Народної Партії