12/28/2005
Георгій МАНЧУЛЕНКО: “Якщо рахувати усе те, чим користується Чорноморський флот РФ в Криму, то набігає сума, яка обраховується мільярдами”

“Україна має право розібратися з тим, що ж конкретно платитиме російська сторона за тимчасове базування Чорноморського флоту РФ на українській території”, - вважає секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, депутат фракції Української народної партії Георгій МАНЧУЛЕНКО, коментуючи заяви міністра оборони Росії Сергія ІВАНОВА про те, що “ревізія договору по Чорноморському флоту смерті подібна”.

“Та цифра, що зафіксована в Угодах і становить 97,75 млн. доларів, не витримує жодної критики”, - вважає Георгій МАНЧУЛЕНКО. “По-перше, вона зараховується за так звані “газові борги”, які наробили свого часу господарюючі структури України, а їх, за попередньої влади, перебрала на себе Україна як державний борг”, - аргументує він.

За найскромнішими підрахунками, наголошує Георгій МАНЧУЛЕНКО, лише за оренду земельних ділянок Росія мала б платити Україні 500 млн. доларів за рік. “Я вже не говорю про використання інфраструктури, - приміщень, техніки, а тим більш незаконної експлуатації навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства в українській акваторії. Якщо рахувати усе те, чим користується Росія, то набігає сума, яка обраховується мільярдами”, - зазначає депутат. “Тому, звичайно, коли російська влада нарешті почала думати, то зрозуміла, що може виявитися у великих збитках. Тому її дії нагадують істерику – як ось ця заява “про смерть””, - зазначає МАНЧУЛЕНКО.

Щодо угод по ЧФ РФ, то, зазначає він, не ставиться питання про їхню ревізію. “Україна стоїть на тій позиції, що доведеться дотримуватися терміну тимчасового перебування ЧФ РФ на території України до 2017 року, але це – кінцевий термін, після якого Росія має вивести свій флот з території України. За цей час російська сторона цілком спроможна збудувати базу на своїй території під Новоросійськом і перебазувати ЧФ з української території”, - зазначає Георгій МАНЧУЛЕНКО. Він також наголосив, що Україна повинна наполягати на інвентаризації того майна, яке тимчасово використовує ЧФ РФ.


Матеріали сайту Української Народної Партії