04/25/2005
Василь ЧЕРВОНІЙ: “У Росії замків немає – вони притаманні лише європейським народам”

Планами щодо реконструкції середньовічних замків на Рівненщині поділився голова Рівненської облдержадміністрації Василь ЧЕРВОНІЙ під час спілкування з журналістами центральних ЗМІ, які на запрошення Української народної партії за спияння АТ “Оболонь” відвідали історичні місця Рівненщини 23-24 квітня.

На думку Василя ЧЕРВОНІЯ, проблемою номер один в українському суспільстві є проблема духовного відродження, повернення до джерел, витоків культури та духовності. Без вирішення цієї проблеми, наголосив губернатор, повноцінне вирішення економічних питань неможливе. Відновлення ж української історичної спадщини, зокрема пам’яток архітектури, зауважив він, відіграє у цьому процесі вагому роль.

“Ми маємо намір відновити всі замки на Рівненщині і сподіваємося, що наступного року після парламентських виборів, з новим бюджетом та інвестиціями, ми почнемо втілювати ці задуми в життя, - зазначив Василь ЧЕРВОНІЙ. - Туристична галузь, що стрімко розвивається в Україні, може приносити чималі прибутки, а тому немає сумнів, що інвестори таким проектом зацікавляться”.

Василь ЧЕРВОНІЙ вважає, що передусім варто відновити середньовічний замок у Клевані. Що ж до Рівного, то, на думку голови облдержадміністрації, замок Любомирських необхідно відновити на тому ж місці, де він стояв раніше, тобто на території стадіону “Авангард”. Сам стадіон, на переконання Василя ЧЕРВОНІЯ, є вкрай застарілим, і область потребує нової сучасної спортивної споруди. Планується збудувати її в районі Меморіалу слави за автовокзалом. Обласний голова водночас наголосив, що відбудова замків – справа довготривала, можливо, десяти років.

Відновлюватимуть замки, повідомив губернатор журналістам, за рахунок приватних інвестицій, можливостей ЮНЕСКО та державної підтримки у вигляді пільг спонсорам та адміністративному сприянні. “Зрушити справу з місця можна буде й після того, як відродження замків стане стратегією українського національного відродження, адже це те, що підкреслює нашу приналежність до європейської цивілізації. В Росії, наприклад, замків немає, вони притаманні лише європейським народам. У Польщі, приміром, замки стали резиденціями президента, тобто отримали найвищий державний захист”, - наголосив Василь ЧЕРВОНІЙ.

Одночасно зі справою відновлення історичної архітектури реалізовуватиметься програма відродження міст і містечок Волині, що передбачає розвиток їх інфраструктури.


Матеріали сайту Української Народної Партії