05/27/2007
Юрій КОСТЕНКО: `Верховна Рада може саботувати домовленості про проведення виборів 30 вересня`

Лідер Української народної партії, один із лідерів «Української Правиці» Юрій КОСТЕНКО застерігає прем’єра та спікера від «саботування домовленостей про дострокові вибори», оскільки це «призведе до нового витка політичного протистояння, ще небезпечнішого, ніж станом на 26 травня». За словами КОСТЕНКА, документи, які підписали лідери України, «обумовлюють дві головні тези, - погоджену сторонами дату дострокових виборів та механізм прийняття законопроектів, які дозволяють розблокувати проведення виборів».
У той же час, лідер УНП не виключає, що коаліція у Верховній Раді намагатиметься свідомо зірвати затвердження законопроектів, погоджених лідерами країни. За його словами, «Україна вже знає ціну слова прем’єра Віктора ЯНУКОВИЧА». Так, 16 травня прем’єр, незважаючи на попередні домовленості з Президентом, «так і не назвав узгоджену ними на вересень дату дострокових виборів», нагадує КОСТЕНКО. Мало того, "прем’єр привселюдно відмовився взагалі від своїх же публічних обіцянок ці вибори проводити». 23 травня прем’єр взагалі втік із зустрічі з Президентом, «щоб публічно не оголошувати дату виборів», вважає лідер УНП.
На думку КОСТЕНКА, той факт, що «Президенту та прем’єру лише за участі спікера МОРОЗА вдалося вийти на узгоджене рішення щодо дострокових виборів», свідчить – «ЯНУКОВИЧ не є самостійним політиком». Домовленості прем’єра з Президентом «весь час піддавав ревізії МОРОЗ», і без його згоди «ЯНУКОВИЧ не приймав ключових рішень», зазначає лідер УНП. В переліку «невиконаних прем’єром домовленостей – Меморандум про порозуміння з Президентом та Універсал національної єдності», нагадує КОСТЕНКО.
«Домовленості Президента, прем’єра та спікера щодо призначення дострокових парламентських виборів на 30 вересня – це перемога, в першу чергу, українського народу. Нарешті припинено дискусію про владні крісла та надано можливість народу обрати національну владу", - заявив лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.
Довідково. У коментарі від 16 травня, який розповсюджувала Прес-служба УНП, Юрій КОСТЕНКО прогнозував, як "найбільш ймовірну дату виборів – вересень".


Матеріали сайту Української Народної Партії