02/16/2002
ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА об’єднавчого з’їзду Руху

Україна на порозі вибору. Знову, як і десять років тому, маємо феномен національно-демократичного піднесення, що дає шанс динамічної розбудови України як національної держави європейського зразка.

Складові цього феномену  лідер загальнонаціонального масштабу, консолідація національної демократії, всенародна довіра. Його назва  Виборчий блок Віктора Ющенка «Наша Україна». Прикметами виборів 2002 року є, з одного боку, усталені позиції в суспільстві та бажання чесно відстояти їх у процесі волевиявлення, з іншого  брудні політичні технології, що мають на меті перешкодити цьому. Клонування блоків, партій чи їхніх лідерів  яскравий доказ тому.

Водночас констатуємо, що владні структури в центрі та на місцях, прикриваючись демократичними гаслами, нині, як і протягом десяти років незалежності, всіляко перешкоджають обранню до парламенту представників національно-демократичних сил.

З’їзд також констатує, що у виборах 2002 року, окрім традиційних ідеологічних супротивників  рухівців та комуністів,  активну участь бере і так звана «третя сила». Це політико-економічні холдинги, пов’язані з владою, які протягом десяти років накопичували капітал, формували організаційні структури та створювали мережу підконтрольних ЗМІ, а тепер заявили свої претензії на владу. Легалізація їх та використання адмінресурсу відкинула б Україну на латиноамериканський шлях розвитку із катастрофічним розшаруванням на надто багатих та надто бідних.

Як ніколи раніше, сильний вплив на хід виборчої кампанії в Україні матиме цього разу російський фактор. Сьогодні Росія, яка на словах декларує важливість демократичних українсько-російських стосунків, але водночас активно приватизує найважливіші об’єкти в Україні, зацікавлена у перемозі сил, що дозволять продовжити «приватизацію України» та далі втягувати її в сферу російських імперських військово-політичних інтересів. Ми свідомі того, що за відсутності чіткої державної політики зовнішні атрибути державності не захистять Україну від надмірних російських політичних і економічних впливів та поступового перетворення України на сателіта олігархічних кіл Росії.

Сьогодні є очевидним, що причинно-наслідковий механізм розколу Руху лежав у площині антиукраїнських інтересів. Тому, усвідомлюючи масштаб загроз, що стоять перед державою, розуміючи, що єдність національно-демократичних сил є необхідною умовою реальної незалежності України та гідного життя всіх її громадян, обидва Рухи стали засновниками Виборчого блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» і саме з його перемогою на виборах всіх рівнів пов’язують надії на розквіт України.

Звертаємося до всіх, хто має право голосу та усвідомлює власну відповідальність за вибір у березні 2002 року: час зробити висновки з минулих помилок. Освятімо нашим громадянським вибором честь і гідність Української держави!

З «Нашою Україною»  до європейської, демократичної, заможної України!

Слава Україні!

Ю. КОСТЕНКО, Голова Українського Народного Руху

Г.УДОВЕНКО, Голова Народного Руху України


Матеріали сайту Української Народної Партії