06/09/2008
КОСТЕНКО: Україна транспортує російський газ за “радянськими” цінами

Україна транспортує російський газ не за європейським, а ще за радянськими тарифами. Такі ціни - це є плата за так звану дружбу і співробітництво з Росією”. Про це в інтерв’ю Офіційному сайту Блоку розповів народний депутат від фракції “Наша Україна – Народна Самооборона”, член Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Юрій КОСТЕНКО.

Нагадаємо, що МЗС України висловлюється за цілісний підхід у питанні встановлення ринкових цін на газ із російської сторони. За словами дипломатів, Україна готова розраховуватися за російський газ за європейськими ринковими цінами. “Однак коли мова йде про європейську ринкову ціну, то очевидно, потрібно брати до уваги не тільки купівлю газу, але і його транзит, а також зберігання в українських сховищах”, - заявив речник МЗС Василь КИРИЛИЧ.

“Якщо Росія ставить питання про ринкові ціни на газ, то Україні потрібно переглянути цілий комплекс послуг, які ми надаємо Росії за “дружніми” цінами. Мова йде не тільки про енергетику – це й інші складові російського експортного потенціалу, які користуються українськими транзитними шляхами”, – наголосив депутат.

КОСТЕНКО переконаний, що “в питаннях транзиту, Росія займається спекуляціями в частині середньоазійського газу, який вона фактично не транспортує в Україну. Вони забирають обсяги середньоазійського газу, які має споживати Україна. Натомість нам передає свій газ, щоб не займатися прокачуванням середньоазійського газу через Росію і, відповідно, безглуздим витрачанням на це коштів”.


Матеріали сайту Української Народної Партії