04/14/2004
Нарада зобов’яже загальнонаціональних мовників “заговорити” українською

“Під час видачі ліцензій загальнонаціональним мовники та мовники, які будуть мовити на кілька адміністративно-територіальних утворень, буде однозначний запис, що мова програм та передач – українська”, - повідомив заступник голови Національної ради з питань теле- та радіомовлення Віталій ШЕВЧЕНКО.

За його словами “таке рішення було ухвалено сьогодні, під час засідання Нацради, на якому було розглянуто питання про виконання законодавства України щодо мови телерадіопередач та програм”. Віталій ШЕВЧЕНКО відзначив, що “в такому аспекті вперше за існування Національної ради розглядалося це питання”.

Віталій Шевченко також повідомив, що “Нацрада ухвалила рішення, відповідно до якого до 15 травня при Нацраді буде створено постійно діючу робочу група з питань застосування та нормативного використання державної мови в сфері діяльності аудіовізуальних ЗМІ”.

Заступник голови Національної ради повідомив, що “було затверджено рекомендації, якими користуватиметься Національна рада видаючи ліцензії”. “Зокрема, всі мовники поділені на чотири категорії: починаючи із загальнонаціональних мовників, які мовлять більше ніж на половину адміністративно-територіальних утворень України, і закінчуючи мовниками місцевими. Чітко розписано, як вони мають мовити за мовними ознаками”, - зазначив він.


Матеріали сайту Української Народної Партії