11/28/2003
Юрій КОСТЕНКО про 5 причин називати бюджет-2004 “антинародним» та про 5 млрд. перехідного залишку на рахунках Казначейства

Цифрову характеристику “антинародності бюджету” дав в прямому радіоефірі “Променя” в програмі “Парламентські дискусії” (27.11.2003 р., 18:40) першщий заступник голови фракції «Наша Україна», лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО.

“Введення замість 237 грн. мінімальної зарплати лише 205 грн. і запровадження посадових міжтарифних співвідношень лише після 1-го квітня означає, що 5 мільйонів наших громадян, працівників бюджетної сфери, будуть поставлені на межу виживання”, - зазначив Юрій КОСТЕНКО. Він вважає некоректною аргументацію уряду, що для нового мінімуму у 237 грн. потрібно 4,5 млрд. грн., яких нібито немає, оскільки “сьогодні на рахунках казначейства є 5 млрд.грн. перехідного залишку – попри вимоги, щоб там було не більше 400 млн.”

Наступними причинами характеризувати запропонований урядом і ухвалений більшістю бюджет-2004 як “антинародний”, Юрій КОСТЕНКО називає такі:

“По-друге, втрати майже 1 млрд. грн. у Пенсійному фонді – це означає, що 14 млн. пенсіонерів не матимуть змоги купити щоденно кілограм свіжого хліба.

Третє – економічні втрати: знищено практично все сільськогосподарське виробництво, бо ліквідовано пільгове оподаткування села – нульова ставка по ПДВ та пільги на експорт сільськогосподарської продукції. За моїми оцінками, це призведе до втрат в цій галузі на 2 млрд. грн.

Черверте. Три мільярди гривень вилучені з національного ринку – того, що міг купити звичайний громадянин, якби була мінімальна зарплата 237 грн., і, як ми пропонували, з 1 січня введені міжтарифні оклади.

Ще одна показова цифра. Місецві бюджети втратять 3 млрд. грн. і цим бюджетом не передбачено індексації на зріст цін.”

“Отже, підсумовуючи лише ці показники, можна сказати, що ми дійсно отримали повністю антинародний і антисоціальний бюджет”, - вважає лідер Української Народної Партії.

Щодо вугільної галузі, Юрій КОСТЕНКО наголосив, що “вона отримала 4 млрд.грн., але ці кошти не підуть шахтарям, а підуть здебільшого в кишені олігархів, а шахтар втратить щомісяця 100 грн., бо мінімальну зарплату знизили”.

“Сьогодні треба говорити, що в уряду є можливість підвищити зарплату, щоб люди при цінах на хліб, які щоденно зростають, не гинули від голоду”, - переконаний депутат.


Матеріали сайту Української Народної Партії