12/25/2003
Представники опозиції у Лічильній комісії ВР зафіксували в протоколі порушення при голосуванні та підрахунку голосів за постанову 4105-П

Представники опозиції в Лічильній комісії склали протокол №2 Засідання Лічильної комісії Верховної Ради України від 24 грудня 2003 р. У протоколі йдеться про порушення під час голосування по Проекту Постанови № 4105–П (“Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України”) та підрахунку голосів. Про це повідомив народний депутат України, член Лічильної комісії, член політичної групи Української Народної Партії фракції “Наша Україна” Валерій АСАДЧЕВ. За його словами, “хоча офіційно визнається інший протокол (щодо підтримки Постанови № 4105 274-ма голосами), протокол, складений опозиційними представниками Лічильної комісії, не повинен ігноруватися, оскільки містить факти, які зумовлюють висновки протилежні офіційним”.

“Лічильна комісія (офіційно затверджена ВР у складі: Мішура В.Д., Кафарський В.І., Фоменко К.О., Асадчев В.М., Гінзбург О.П., Грязєв А.Д., Іванов С.А., Кальніченко І.В., Кармазін Ю.А., Костинюк Б.І., Майко В.І., Манчуленко Г.М., Миримський Л.Ю., Надрага В.І., Рябіка В.Л., Ситник К.М., Соболєв С.В., Чорновіл Т.В., Чичканов С.В., Шевчук С.В.- ред.) не розглядала питання організації голосування з питання, предмет якого міститься у Постанові № 4105–П, не організовувала голосування по проекту постанови № 4105-П і не підводила підсумки по цьому голосуванню”, - йдеться у протоколі №2.

У документі зазначено, що “під час засідання Лічильної Комісії в окремій кімнаті, голова Лічильної комісії В. МІШУРА пішов до сесійної зали, де особисто, за його словами, здійснив підрахунок голосів при голосуванні Постанови № 4105–П”. Разом з тим, наголошує Валерій АСАДЧЕВ, “Лічильна комісія не надавала таких повноважень голові і навіть не була поінформована про його наміри”. У протоколі йдеться про те, що прохання надати повноваження щодо особистого підрахунку голосів без участі у цьому всіх інших членів Лічильної комісії надійшло від В. МІШУРИ лише після його повернення з сесійної зали, що, на думку Валерія АСАДЧЕВА, “суперечить діючим законодавчим вимогам та унеможливлює встановлення результатів голосування”.

У Протоколі № 2 Засідання Лічильної комісії зазначено, що “голова Лічильної комісії В.МІШУРА запропонував Лічильній комісії затвердити результати голосування фракцій та позафракційних (без конкретних прізвищ народних депутатів)”, що суперечить ст. 84 Конституції України та рішенню КС № 11-рп/98, згідно з яким голосування на засіданнях ВР здійснюється народним депутатом особисто. Окрім того, йдеться у Протоколі, “у пропозиції голови Лічильної комісії В.МІШУРИ не було визначено кількості народних депутатів, що голосували проти або утрималися від голосування по Постанові № 4105 – П”.

Прикладом порушень при підрахунку голосів Валерій АСАДЧЕВ називає той факт, що “головою Лічильної комісії були пораховані за Постанову № 4105 – П 14 голосів фракції НДП, кількісний склад якої на день голосування становив 14 народних депутатів, у той час як два члени цієї фракції Кафарський В.І., і Шевчук С.В знаходилися на засіданні Лічильної комісії і не могли фізично брати участь у голосуванні особисто”.

Враховуючи наведене, спираючись на положення Регламенту Верховної Ради України, Валерій АСАДЧЕВ переконаний, що є всі підстави “вважати голосування Постанови Верховної Ради № 4105–П “Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України” (реєстраційний номер № 4105) таким, що не є чинним, Постанову ВР № 4105–П такою, що не є прийнятою, а доопрацьований законопроект про внесення змін до Конституції України № 4105 таким, що не є попередньо схваленим”.


Матеріали сайту Української Народної Партії