08/31/2007
Степан ХМАРА: «Урок про ШУХЕВИЧА 1 вересня в українських школах не може бути відмінено. Діти України мають знати правду про героїв, які виборювали державну незалежність»

«Міністр освіти Станіслав НІКОЛАЄНКО не має права відміняти в школах проведення першого уроку, присвяченого командувачу УПА Роману ШУХЕВИЧУ", - наголошує представник Української народної партії у блоці «Наша Україна-Народна самооборона» Степан ХМАРА. – Діти України - спадкоємці наших політичних, історичних та культурних цінностей, - мають знати правду про цю історичну постать епохи боротьби за незалежність». Так ХМАРА прокоментував звернення члена КПУ Петра ЦИБЕНКА до міністра освіти та науки соціаліста Станіслава НІКОЛАЄНКО з вимогою заборонити проведення 1 вересня уроку, присвяченого командувачу Української повстанської армії Роману ШУХЕВИЧУ-ЧУПРИНЦІ.
«Роман ШУХЕВИЧ увійшов в українську історію як людина, яка в умовах повної політичної ізоляції, жорстокого німецького та радянського терору організувала українську армію, маючи на меті відновлення незалежності України, - коментує ситуацію ХМАРА. - ШУХЕВИЧ розумів, не досягне поставленої мети за свого життя, але пам’ять про боротьбу УПА дасть поштовх до боротьбу за незалежність України через десятиліття». На переконання представника УНП, «громадяни України мають право знати правду про своїх героїв, отримавши доступ до правдивої історичної та архівної інформації». ХМАРА переконаний, що «правдиве висвітлення боротьби ОУН-УПА в українських школах зламає штучно нав’язаний комуністичним режимом негативні стереотипи щодо героїв України».


Матеріали сайту Української Народної Партії