12/20/2005
Валерій АСАДЧЕВ: “Виборча кампанія тепер отримала реальний фінансовий ресурс”

“Так, як приймаються у нас бюджети, вони прийматися не можуть”, - заявив в інтерв‘ю журналістам заступник голови Комітету з питань бюджету, представник фракції Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ по завершенні голосування по бюджету –2006. “Якщо брати глобальний бік справи, то я нічого позитивного не бачу. І це не лише стосовно нинішнього бюджету, а й стосовно всіх попередніх бюджетів”, - зазначив він. Коментуючи свою тезу, Валерій АСАДЧЕВ пояснив, що бюджетна система в Україні не реформована. “Це абсолютно нефаховий підхід як до формування бюджету, так і до прийняття його, і до виконання. На жаль, багато коштів витрачається нецільовим, неефективним способом, непрозоро і незрозуміло. Тому в цілому бюджетна система потребує серйозних змін”, - наголосив він.

Щодо локальних питань, то, за словами Валерія АСАДЧЕВА, позитивним є те, що місцеві бюджети отримають додатково 5 млрд. грн., з яких 1 млрд. заплановано на капіталовкладення. “Вдалося відстояти й окремі цікаві питання, які зазвичай підтримувала наша фракція, зокрема, програми, пов‘язані з відтворенням територій, які мають статус національно-культурної спадщини”, - зазначив Валерій АСАДЧЕВ. За його словами, вдалося вирішити ще ряд локальних питань, – додати капітальних видатків на програми енергозбереження, комунального господарства. “Вдалося вирішити, в межах можливого, і питання по селу. З урахуванням ПДВ – це майже 6 млрд. грн. додаткових”, - зауважив Валерій АСАДЧЕВ.

Негативним моментом заступник голови Комітету з питань бюджету називає “дуже великий дефіцит, який створюватиме небезпеку інфляції”. “Інфляція може бути понад 10% з урахуванням того, що під час виборів “виплеснеться” велика кількість грошей”, - пояснив Валерій АСАДЧЕВ.

Відповідаючи на запитання журналістів, як же після кількох спроб голосування за бюджет, все ж вдалося набрати 226 голосів депутатів, Валерій АСАДЧЕВ зазначив: “Я думаю, що спрацював той фактор, про який я неодноразово говорив: керівництво парламенту не захоче брати на себе відповідальність за провал бюджету, бо тоді і відповідальність за невиплати пенсій, зарплат, та й всього іншого ляже на парламент і безпосередньо на його керівництво. Думаю, що Володимир ЛИТВИН це добре відчував і зробив зараз максимум, щоб цього не допустити”.

Охарактеризувавши нинішню ситуацію, Валерій АСАДЧЕВ навів аналогію з тією, що була у 1998 році: “Тоді головував Олександр ТКАЧЕНКО, - висуванець комуністів, а вони, як відомо, ніколи не голосували за бюджет. Але, не зважаючи на це, ТКАЧЕНКО також не хотів брати на себе відповідальність і тоді сам провів бюджет 226 голосами”.

Резюмуючи сказане, Валерій АСАДЧЕВ зазначив: “І виборча кампанія тепер отримала реальний фінансовий ресурс, тож можна не турбуватися, гроші вже є”.


Матеріали сайту Української Народної Партії