10/21/2004
Антон БУТЕЙКО: “ЯНУКОВИЧ по суті закликає ПУТІНА порушувати законодавство України”

За повідомленнями ЗМІ, в інтерв'ю журналістам у середу в Сумській області, відповідаючи на запитання, чи не є приїзд ПУТІНА в Україну 28 жовтня своєрідною підтримкою кандидатури українського прем'єра на президентських виборах, В.ЯНУКОВИЧ відповів: "Якщо буде підтримка, то я завжди вдячний за неї". Антон БУТЕЙКО, заступник голови Української народної партії, так прокоментував передану ЗМІ заяву прем'єр-міністра України, кандидата у президенти В.ЯНУКОВИЧА:

--Заяви такого змісту, що лунають з уст провладного кандидата на пост Президента України, свідчать або про повне незнання ним Закону України “Про вибори Президента України”, або про свідому готовність нехтувати нормами українського права задля досягнення високого державного крісла, або про його повну “совкову” психологічну підпорядкованість Москві, задля благословення і прихильності якої він готовий йти на все, або – про все це разом.

Адже згідно зі статтею 11 зазначеного Закону, виборчий процес в Україні має здійснюватися на засадах “законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес”. А статтею 64 цього ж Закону “участь у передвиборній агітації забороняється... особам, які не є громадянами України”.

В.ЯНУКОВИЧ своєю заявою по суті запрошує главу іноземної держави взяти участь у агітації на свою користь. Очевидно, попри оптимістичні рейтинги, що появилися 15 жовтня п.р., сам провладний кандидат не вважає підтримку власного народу достатньою для своєї перемоги на виборчих перегонах. Саме тому він і вдається до залучення підтримки зовнішньої. Саме тому і появляються ідеї про створення сотень додаткових виборчих дільниць на теренах Росії за кілька днів до голосування. Бо хіба про існування громадян України у різних регіонах цієї держави раніше не було відомо українській ЦВК?

Очевидно, що провладні режисери виборів в Україні усвідомили, що забезпечити фальшування на українських теренах на користь провладного кандидата їм не вдасться, і тому гарячково намагаються це зробити на території їх метрополії, де, на їх думку, немає належного ока демократичної опозиції.

Схоже також, що й у Москві немає впевненості у перемозі свого протеже. Саме тому глава сусідньої держави готовий приїхати в Україну напередодні голосування, щоб особисто вплинути на потрібний для нього результат. Безперечно, що українці завжди раді вітати високих гостей з сусідніх держав, які прибувають до нас з легітимними намірами. Але, очевидно, глава держави з потужною зовнішньополітичною службою мав би бути поінформованим про те, що у цивілізованому світі, як правило, прийнято утримуватися від такого роду візитів до держав під час завершального етапу виборів, які можуть розглядатися як сприяння якійсь із політичних сил, що виборюють найвищий державний пост.

У зв’язку з цим хотілося б ще раз привернути увагу громадян України до цих чергових антизаконних маніпуляцій правлячого режиму та його кандидата і зробити правильні висновки при голосуванні за народного кандидата у Президенти України, який має стати справжнім гарантом Конституції і законності в Україні на наступні п’ять років.”


Матеріали сайту Української Народної Партії