07/28/2004
ЛЬВІВ. Підбито підсумки реалізації гуманітарної політики у місті у 2003-2004 роках

“У розробленому проекті “Програми розвитку освітньої галузі у м. Львові на 2004-2006 роки” передбачається зміна стратегії розвитку освітньої галузі – ліквідація районних відділів науки та освіти як “додаткового фактору, що займається лише перекладанням паперів”, а натомість створення окремих відділів у міській раді, - про це на прес-конференції, присвяченій вирішенню питань гуманітарного напрямку у Львові заявив Володимир СТЕПАНИШИН – депутат Львівської міської ради, член партійної групи УНП у фракції „Наша Україна”, заступник голови комісії з питань освіти та науки Львівської міської ради.

Комісія пропонує ліквідувати районні відділи і створити при міському відділі освіти спеціалізовані відділення за напрямками діяльності, які б відали окремо гімназіями, окремо школами, окремо коледжами. Таким чином, за словами Володимира СТЕПАНИШИНА, вчителі шкіл, гімназій, коледжів зможуть вирішувати свої проблеми у рамках цих навчальних закладів. При цьому він зазначив, що це є питанням дискусійним і буде ще обговорюватись.

Володимир СТЕПАНИШИН заявив, що комісія з питань освіти та науки проводитиме активну співпрацю із представниками культури для того, щоб напрацювати спільну програму вирішення існуючих конфліктних ситуацій (наприклад, конфлікт із спілкою художників).

Коментуючи роботу депутатського корпусу Львівської міської ради у 2003-2004 роках в цілому, п. СТЕПАНИШИН зазначив: “Депутатський корпус Львівської міськради виконує функції пожежної команди по забезпеченню тих чи інших напрямків діяльності”

Володимир Степанишин пояснив, що це стосується проблем і з вчителями, і з журналістським корпусом, і зі Спілкою художників, і проблемою томографа. Це, за його словами, також стосується і Генплану міста, і відсутності стратегії розвитку Львова.

Щодо наступної сесії, то Володимир СТЕПАНИШИН повідомив про плани постійної комісія з питань освіти та науки Львівської міської ради у вересні винести на розгляд сесії проект програми розвитку освітньої галузі міста Львова, зазначивши, що проектом програми передбачено державно-громадське управління освітою, модернізація методологічної служби, оптимізація мережі навчальних закладів для забезпечення якісної освіти.

Торкаючись питання виплати вчителям заборгованості, п. СТЕПАНИШИН припустив, що борги освітянам у цьому році доведеться закривати з міського бюджету, оскільки Президент Леонід КУЧМА наклав вето на Закон про визнання державним боргу вчителям по ст. 57 Закону „Про освіту”.

Депутат зазначив, що група УНП тому й наполягали на резервуванні коштів у міському бюджеті для виплат по цій статті. На думку Володимира СТЕПАНИШИНА, зарезервованих 2,8 млн. грн. для освітян є недостатньо – для виплат за рішенням судів необхідно від 4,6 до 4,8 млн. грн.

Великий інтерес викликала інформація про плани створення у Львові великого книжкового ринку. З такою ініціативою до депутатів вийшла Асоціація книговидавців Львова. Для створення ринку Асоціація пропонує взяти в оренду ділянку площею 1,5-2 га поблизу вул. Замарстинівської. „Це буде ринок не такий як в Києві („Петрівка”), але схожий”,— зазначив депутат. Володимир СТЕПАНИШИН повідомив, що проект ухвали вже підготовлений, і у вересні буде винесений на розгляд сесії міськради.


Матеріали сайту Української Народної Партії