06/14/2006
ХАРКІВЩИНА. Обласна організація УНП ініціює розпуск облради

Про це йдеться у зверненні до голови Харківської облдержадміністрації Арсена АВАКОВА, яке ухвалила XI позачергова конференція Харківської обласної організації Української народної партії. Делегати конференції висловили стурбованість неправомірними діями депутатів облради, які, на їхню думку, свідомо порушують Конституцію і чинне законодавство України, дискредитуючи своїми діями систему місцевого самоврядування та виконавчу владу.

„Зважаючи на те, що депутатська більшість Харківської облради не реагує на висновки Міністерства юстиції України щодо застосування російської мови та протести прокуратури щодо приведення у відповідність із законом кадрових рішень облради, вимагаємо від Вас відповідно до частини четвертої ст. 78 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” порушити перед Верховною Радою питання про дострокове припинення повноважень Харківської облради і призначення дострокових виборів”, - говориться у зверненні обласної конференції.

Приводом для такого звернення стала остання сесія Харківської облради, яка відбулася 3 червня ц.р. Тоді депутати облради, що представляють Партію регіонів, блок Н.Вітренко, Компартію та партію „Віче” своїм рішенням визнали незадовільною роботу Харківської облдержадміністрації щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області й двома третинами свого складу висловили недовіру голові Харківської облдержадміністрації Арсену АВАКОВУ.

Автори звернення вважають, що депутатська більшість Харківської облради дуже тенденційно підійшла до оцінки діяльності облдержадміністрації і самого губернатора, якого багато хто вважає успішним керівником. «При розгляді цих питань були допущені суттєві процедурні порушення, свідками яких стали не тільки депутати опозиційної меншості, а й численні журналісти. Це дало підстави команді АВАКОВА відразу ж оскаржити рішення облради до суду, який призупинив їх дію», - наголошується у документі.


Матеріали сайту Української Народної Партії