03/09/2006
За 3 тижні до виборів 3,3% громадян України мають намір проголосувати за Український Народний Блок Костенка і Плюща, - результати дослідження Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра ЯРЕМЕНКА та Центру „Соціальний моніторинг”

8-9 політичних сил мають шанси потрапити до парламенту. Такі дані оприлюднив Український інститут соціальних досліджень імені Олександра ЯРЕМЕНКА та Центр „Соціальний моніторинг”. Як зазначила голова правління інституту соціальних досліджень Ольга БАЛАКІРЄВА, „окрім визнаних лідерів виборчих перегонів, до вісімки партій, що продовжують викликати більш-менш значну симпатію, належать Український Народний Блок Костенка і Плюща та Блок Н. Вітренко „Народна опозиція”.

За словами Ольги БАЛАКІРЄВОЇ, найбільше „передфінішне прискорення” спостерігається в Українського Народного Блоку Костенка і Плюща, «Громадянського блоку ПОРА-ПРП», і Блоку Вітренко «Народна опозиція». «У цих блоків останнім часом спостерігається найактивніша агітаційна кампанія», - пояснює ситуацію вона.

В цілому ж, спираючись на дослідження, які проведено інститутом та Центром „Соціальний моніторинг” з 2-го по 7 березня в усіх областях України, АР Крим та місті Києві, можна сказати, що за два тижні до виборів готовність прийти на виборчі дільниці та проголосувати висловила переважна більшість опитаних, - 91%. З них впевнені, що братимуть участь у голосуванні, - 72%, ще 19% заявили, що вони „скоріше за все” будуть голосувати.

Як зазначила Ольга БАЛАКІРЄВА, 3%-ний бар’єр здатні подолати дев’ять політичних сил, а саме: Партія Регіонів (31,5), блок „Наша Україна” (17,4), БЮТ (15,3), СПУ (6,5), КПУ (6,1), блок Литвина (5,3), УНБ Костенка і Плюща (3,3), Блок Наталії Вітренко (3,3), та блок ПОРА-ПРП (3,0).

Що ж до прогнозних оцінок розподілу місць у майбутній Верховній Раді України, то ситуація, за даними Українського інституту соціальних досліджень і Центру „Соціальний моніторинг”, виглядає наступним чином: Партія регіонів – 155, Блок "Наша Україна" – 85, Блок Юлії Тимошенко – 75, Соціалістична партія України – 32, Комуністична партія України – 30, Народний блок Литвина – 26, Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" – 16, Український Народний Блок Костенка і Плюща – 16, "Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 15.


Матеріали сайту Української Народної Партії