10/14/2004
Євген ЖОВТЯК: “Місцева міліція” в інтерпретації Кабміну така ж “місцева”, як і “морська свинка” – “морська”

Член бюджетного Комітету ВР, представник політичної групи Української народної партії у фракції Віктора ЮЩЕНКА Євген ЖОВТЯК, проаналізувавши 1866 зауважень, поданих його колегами з парламенту до проекту Державного бюджету України на 2005 рік, упевнився в одному – урядова пропозиція перекласти на плечі місцевих бюджетів фінансування т.з. “місцевої міліції” сприймається в штики не тільки опозиційними депутатами, але й представниками провладних фракцій. Євген ЖОВТЯК переконаний, що це сумнівне нововведення буде вилучено із остаточного тексту закону про держбюджет. Агрументуючи свою точку зору, він, зокрема, зазначив:

--Передусім, інституційно “місцева міліція” являє собою дивне створіння. З одного боку, всі видатки на її утримання перекладаються на місцеві бюджети. З іншого – органи місцевого самоврядування позбавлені жодного впливу на т.з. муніципальних правоохоронців. “Місцеві” міліціонери так само продовжують підпорядковуватися МВС, а керівники цих підрозділів – призначатися по вертикалі. Якщо керівника місцевого органу самоврядування поставлять до відома про кадрові зміни – і на тому спасибі. Окрім того, законодавчо не вирішено, кому належатиме майно “муніципалів”. На сьогодні складається так, що фінансувати, утримувати та поповнювати міліцейські статки та спорядження будуть місцеві органи влади, а перебуватимуть вони на балансі у МВС.

Інше, ще болючіше питання – наявність коштів для утримання муніципальної міліції. Мінфін стверджує, що він заклав у базу розрахунків видатків місцевих бюджетів на цю мету аж 392 мільйони гривень. Реальність ж насправді така, що за підсумками 2005 року фактична сума видатків на утримання т.з. “місцевої” міліції вчетверо-п’ятеро перевищить цю суму. Звідки компенсуватимуть на місцях цю фінансову прогалину?

За рахунок додаткової фінансової допомоги з державного бюджету? Зась. Насправді - забиратимуть ці кошти із фінансування лікарень та шкіл, утримання доріг та ремонту комунальних мереж. Полковники та генерали на місцях знатимуть, як “умовити” на це місцеві органи влади. Іншими словами – місцеві бюджети витрачатимуть на це свої власні (вкрай обмежені) кошти, в той час як міліцейська структура, яку вони утримуватимуть, їм не буде підпорядковуватися, не буде підзвітна і буде нічим іншим, як помпою із Києва, яка безупинно викачуватиме останні кошти місцевих бюджетів.

Симптоматично, що більшість народних депутатів усвідомлюють, чим обернеться для місцевих бюджетів така міліцейська оборудка із зміною назви та залишенням суті, і тому пропонують вилучити відповідне положення з бюджетного законопроекту. Недвозначно висловився і київський міський голова – “зараз принципово ставимо питання: залишити на 2005 рік повністю фінансування міліції з державного бюджету і не називати її муніципальною”.


Матеріали сайту Української Народної Партії