07/30/2003
Перший головнокомандувач ВМС України Борис КОЖИН: “Реформування української армії повинно йти у контексті загальнодержавної економічної реформи”

“Доказом відсутності елементарного патріотизму з боку керівництва щодо свого флоту та свого народу” називає “нищення крейсера “Україна” перший Командувач ВМС України, народний депутат України 2 і 3-го скликань, член УНП віце-адмірал Борис КОЖИН у відкритому листі до колег з нагоди Дня Військово-морських сил України, який святкується 1 серпня. “Вирішуючи долю цього корабля, необхідно виходити з патріотичих позицій і з урахуванням авторитету України як морської держави. Перетворення крейсера на учбовий корабель могло б забезпечити на високому рівні підготовку матросів, старшин, мічманів, офіцерів та адміралів. Мені також дуже прикро, що свого часу корабель СКР-112, замість створення у ньому музею, був проданий на металобрухт”, - зазначає в листі Борис КОЖИН.

Вітаючи з Днем Військово-Морських Сил України всіх, хто служить або служив у ВМС України, Борис КОЖИН зазначає, що “ми не можемо закликати до нових подвигів, не віддавши належного вже здійсненим”. Він нагадує про “складні військово-політичні умові тогочасного Криму”, в яких діяла Організаційна група, “чесно і наполегливо виконуючи свою історичну місію щодо формування Українського військового флоту”.

Із словами вдячності він звертається до тих, хто “5-7 квітня 1992 року практично з нуля почали створювати національні Військово-Морські Сили”. Серед офіцерів та військовослужбовців, які склали основу Орггрупи, він називає: капітани 1 рангу і полковники Лупаков, Данілов, Князь, Індила, Гордієвський, Шалит, Полевой, Желобенко; капітан 2 рангу Шишов; капітани 3 рангу і майори Пляшечников, Клюєв, Ященко, Махно, Ситніков, Тенюх, Холодюк, Рожманов, Варицький; капітан-лейтенанти: Петренко, Гук; ст.лейтенанти Рудь, Онопрієнко, Щегольков та багато інших.

Борис КОЖИН відзначає допомогу та підтримку з боку тодішнього Міністра оборони генерал-полковника Костянтина МОРОЗОВА, начальника соціально-психологічної служби МО генерал-майора Володимира Мулява, генералів, офіцерів Генштабу ЗС України.

Він висловив переконання, що “реформування української армії повинно йти у контексті загальнодержавної економічної реформи”. “Тоді можна буде розраховувати на належне фінансування ЗСУ і, зокрема, ВМС України”, - зазначає в листі Борис КОЖИН.

30 липня 2003 р.


Матеріали сайту Української Народної Партії