03/30/2005
СУМЩИНА. У Кролевці учасники народного віча проводять масові акції проти призначення старих кадрів

Учасники народного віча, яке відбулося 29 березня на центральній площі Свободи в м. Кролевець, що на Сумщині, зібралися для захисту ідей Помаранчевої революції щодо формування нової влади.

Як вже повідомляла прес-служба Сумської обласної організації Української народної партії, акція протесту, яка відбулася у Кролевці в понеділок, 28 березня, стала наслідком призначень колишньої номенклатури в органи місцевої влади. Мешканці Кролевеччини, незадоволені призначенням на посаду голови Кролевецької районної держадміністрації Миколи БУЗОВСЬКОГО, який дискредитував себе, коли очолював місцеве СТОВ „Полісся” в с. Локня, а також під час виборчої кампанії був членом виборчої комісії від кандидата в Президенти Віктора ЯНУКОВИЧА, вранці 28 березня організували облогу райдержадміністрації.

По обіді до Кролевця для переговорів з учасниками акції протесту прибув заступник голови Сумської облдержадміністрації Григорій ВАСИЛЕНКО. В зв’язку з тим, що блокаду адміністрації зняти не погодилися, переговори відбувалися в Будинку культури. Після складних та довгих перемовин за участю преси та представників політичних партій і громадських організацій, замок, за допомогою якого було заблоковано приміщення райдержадміністрації, було вирішено зняти. Микола БУЗОВСЬКИЙ подав заяву про звільнення голові Сумської облдержадміністрації Григорій ВАСИЛЕНКО, який поклав до дипломата без особливого задоволення, пообіцявши, що справи буде розглянута „вище”.

За словами акції протесту, які незадоволені призначенням Миколи БУЗОВСЬКОГО, це вже його четверта заява про звільнення за час перебування на посаді. Вони впевнені, що „новоспечений” голова райдержадміністрації, якого звинувачують у нерішучості у звільненні фальсифікаторів виборів Президента, є ставлеником старої влади, яка хоче зберегти певні процеси, що давно започатковані у Кролевецькому районі.

Як наслідок, 29 березня на народне віче на центральній площі Свободи зібралося близько тисячі мешканців Кролевеччини. Був зачитаний відкритий лист до Президента України Віктора ЮЩЕНКА від керівників районного штабу коаліції „Сила народу” та політичних партій і громадських організацій Кролевецького району – Української народної партії, СПУ, ВО „Батьківщина”, УРП „Собор”, Асоціації фермерів України, ВО „За Україну! За Ющенка!” та ін. У лсті йдеться про представників місцевої влади, зокрема, про голову Кролевецької районної ради Анатолія ПЕТРУСЕНКА, який разом з більшістю депутатського корпусу райради, довели район до межі знищення, використовували на повну потужність адмінресурс для того, щоб до влади прийшов Віктор ЯНУКОВИЧ, а Микола БУЗОВСЬКИЙ своєю безпринципністю сприяв фальсифікації виборів в с. Локня, на той час очолюючи місцеве СТОВ „Полісся”.

„Враховуючи, що основним рушієм позитивного для нас виборчого процесу є бажання кожного порядного кролевчанина кардинально змінити на краще суспільно-економічну ситуацію в районі, на це не можна розраховувати, якщо на керівних посадах району залишаться люди, які дискредитували себе”, - заявляють лідери політичних партій і громадських організацій Кролевецького району.

„Дивлячись на вас з цієї сцени, я так само, як і кожен з вас, переймався думкою – де причина, що ми тут знову збираємося. Перемогу отримали ми з вами. Віктор ЮЩЕНКО завдяки українському народу, завдяки Майдану став народним Президентом України. Я знайшов відповідь, чому так сталося, що ми знову виходимо вимагати свої права”, - заявив заступник голови Сумської обласної організації Української народної партії Іван ПЕРЕРВА, звертаючись до учасників народного віча. Він згадав, що представляючи нового губернатора Миколу ЛАВРИКА, Президент України спитав чи буде він красти, на що голова Сумської обласної держадміністрації твердо відповів „НІ!”

„Микола Іванович краде не гроші, він краде довіру нашу з вами, довіру нашого президента своїми непередбачуваними, підкилимними діями... Люди не на те, сподівалися, люди вірили, що прийде нова влада, що буде прозорість, доступність, що канал „Відікон” буде працювати і щовечора ми будемо збиратися і дивитися, що нового відбулося на Сумщині – в Кролевці, Краснопіллі і т.д. Те, що зараз відбувається в ЗМІ зараз називається кумізм. Від імені Української народної партії заявляю: комунізм ми перемогли, кучмізм, слава Богу, 13 років відмучилися, а кумізм на Сумщині не пройде!”, - наголосив під час свого виступу Іван ПЕРЕРВА.

Під час виступу голова Кролевецької райдержадміністрації Микола БУЗОВСЬКИЙ повідомив учасникам народного віча, що він та його заступники написали заяви про відставку. Заступник голови Сумської обласної держадміністрації Григорій ВАСИЛЕНКО, який також був присутній на заході місцевої громади, підтвердив факт подання заяв про відставку. Він заявив, що перебуває у Кролевці за дорученням губернатора Миколи ЛАВРИКА щоби „узнать настроения масс” та дізнатися прізвище кандидата на голову Кролевецької райдержадміністрації від національно-патріотичних сил Кролевеччини.

Заступник голови Сумської обласної організації Української народної партії Іван ПЕРЕРВА, озвучуючи прізвище представника Української народної партії Якова КОЧУРА, якого висувають на посаду голови Кролевецької райдержадміністрації, закликав представників влади та політичних партій і громадських організацій сісти за стіл переговорів для розв’язання ситуації, що сталася в Кролевецькому районі.

P.S. До речі, говорять, що на організаторів акції протесту, яка відбулася 28 березня, можуть завести кримінальну справу про блокування державної установи.

Подробиці про події в м. Кролевець на сайті: www.krolevets.com


Матеріали сайту Української Народної Партії