05/27/2005
Юрій КОСТЕНКО бачить Житомирщину як потенційного конкурента закордонним постачальникам солоду та італійським виробникам меблів

“Розмови про адміністративний тиск, корупцію влади – це лише верхівка айсберга економічних проблем, без вирішення яких Незалежна Україна ніколи не забезпечить високих соціальних стандартів. Проблема української економіки полягає у відсутності економічної стратегії розвитку незалежної держави”, - наголосив лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО, виступаючи на Житомирщині перед підприємцями та студентами Інституту підприємництва та сучасних технологій.

За усі роки незалежності в Україні, як зазначив Юрій КОСТЕНКО, “так і не було сформовано не лише економіку, яка б задовольняла потреби України щодо виготовлення готової продукції, а й цілісну концепцію її будівництва”. Зокрема він підкреслив, що економіка будь-якої країни не може ефективно працювати без стабільного енергопостачання. “Попри багатолітні спроби УНП вплинути на урядову політику щодо нових джерел постачання нафти та газу в Україні, це питання залишилося невирішеним”, - констатував лідер УНП.

Він також наголосив, що “за роки незалежності не використано і десятої частки того, що може дати українській економіці вітчизняний транзитний потенціал – завдяки тому, що Україна знаходиться в центрі Європи, вона в середньому 30% бюджету могла б формувати за рахунок транзитних поставок.” Попри величезні можливості, за його словами, залишається збитковим також і сільськогосподарське виробництво. Разом з тим, підкреслив Юрій КОСТЕНКО, економічно-руйнівні та екологічно-збиткові галузі, які використовують технології 30-х років минулого століття, продовжують функціонувати.

Не зрозумілою для лідера УНП залишається ситуація, чому меблі в Україну завозяться з Італії. Адже, наголосив він, “Житомирщина має деревину та найкращі у світі граніти". Більше того, зауважив Юрій КОСТЕНКО, граніт, що видобувається на території Житомирщини, відправляють в Італію. За кордоном робиться готова продукція, яку потім привозять в Україну. Лідер УНП звернув увагу і на незадовільний рівень розвитку хмелярства на Житомирщині. “В Україні виробляється величезна кількість пива, але чи не увесь солод сьогодні завозиться з-за кордону. При мінімальних інвестиціях з боку держави, Житомирщина могла б бути центром вирощування хмелю та могла б забезпечувати усю українську пивоварну галузь”, - наголосив він.

Поліпшити ситуацію з розвитком вітчизняної економіки, на переконання Юрія КОСТЕНКА, можна впровадивши принципово іншу стратегію економічної політики, яка б дала можливість Україні застосовувати новітні технології та при найменших витратах енергетичних та природних ресурсів випускати конкурентноздатну продукцію. “Саме така економічна політика в поєднанні із новою податковою, інвестиційною, митною, тарифною, бюджетною політиками, можуть створити принципово інші умови для виробничої діяльності в Україні. Отже, така система державної влади буде спрямована на підтримку малого та середнього підприємця, формування енергетичного комплексу, транспортної мережі, сприяння впровадження новітніх технологій”, - зауважив Юрій КОСТЕНКО.

Водночас, підкреслив він, виступаючи у Житомирі, “ефективна економічна політика неможлива без наявності політичної сили при владі, яка здатна забезпечити її реалізацію”.


Матеріали сайту Української Народної Партії