Однією з державних цільових програм розвитку, які зможуть значно покращити стан сільського господарства в країні, називає програму розвитку альтернативних джерел палива, таких, як ріпак (олію цієї рослини переробляють на дизпаливо), народний депутат, голова Волинської обласної організації Української народної партії Борис ЗАГРЕВА.
“По-перше, його рентабельність, – говорить він, – у 2,5 рази більша за рентабельність пшениці, яку вирощують на тих же посівних площах. Сільськогосподарські підприємства, які в минулих чи позаминулих роках засівали частину своїх площ ріпаком, мали за його реалізацію 1000-1250 гривень з тонни. Це значно більше від коштів реалізації пшениці. По-друге, вирощування пшениці після ріпака дає можливість економити на міндобривах, оскільки після ріпака 30% азоту залишається в землі. Якщо ми зацікавимо інвестора у будівництві заводу по переробці ріпакової олії на дизпаливо, це значно покращить ситуацію у сільському господарстві.”
Борис ЗАГРЕВА звертає увагу на те, що потребують перегляду також механізми надання сільськогосподарської техніки та обладнання у лізинг, умови якого для середніх підприємств, фермерів, які тільки розпочинають свою діяльність, є непосильними. “Господарству дуже складно за три роки виплатити кошти, тому, перш за все, необхідно змінити терміни надання техніки в лізинг, як мінімум збільшивши їх удвічі. На просту техніку продовжити до 7 років, на складну сезонну техніку – до 10 років. Вартість кредитних ресурсів сьогодні в Європі складає від 3 до 4% максимум, а в Україні – від 12% в іноземній валюті, до 18-20% – в гривнях. При таких відсотках сільське господарство не зможе розвиватися. Більше того, вихід із складної ситуації я вбачаю у прийнятті окремої програми, яку має розробити та прийняти уряд, і відповідно до якої ці кошти цільовим методом будуть направлятися до суб’єктів сільського господарювання, а райдержадміністрації, як органи виконавчої влади, мають контролювати використання цієї техніки на місцях”, – вважає народний депутат.
Борис ЗАГРЕВА наголосив на необхідності повернення до питання розвитку фермерства. “Минулий уряд не хотів йти назустріч у цьому питанні, але, думаю, що цього року теперішній уряд нас підтримає. У бюджеті на наступний рік ми плануємо виділити 400 млн. гривень для здійснення страхування посівів, і таким чином допустити фермера до отримання кредитних ресурсів”.
|