08/22/2007
Юрій КОСТЕНКО: «Напередодні 24 серпня «Нафтогаз», фактично, запропонував план, як перекреслити Акт проголошення незалежності України»

Втрата контролю з боку української влади за газотранспортною системою означатиме повну енергетичну, а відтак і повну політичну залежність України від Росії, що адекватно перекресленню рішення ВР від 24 серпня 1991 року”, – заявив учасник прийняття Акту проголошення незалежності України, народний депутат І-ІV скликань, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував заяву голови правління “Нафтогазу” Євгена БАКУЛІНА про те, що ця держкомпанія “вивчає можливість передачі в управління Російській Федерації частини газотранспортної системи України”. Пропозиції щодо передачі, за словами БАКУЛІНА, будуть представлені Кабміну й Верховній Раді після опрацювання можливостей.
Юрій КОСТЕНКО наголосив, що “відчуження газотранспортної системи України заборонене низкою законодавчих актів". “Опрацювання можливостей”, про які говориться представник “Нафтогазу”, є "перевищенням повноважень менеджерами державного підприємства". "Рішення про національний суверенітет над газотранспортною системою було прийнято давно, і підтверджене відповідним законом лише минулого року. Тому прагнення окремих груп в нафтогазовому бізнесі повернутися до цього питання – незаконне лобіювання інтересів іноземної держави. Такі дії мають каратися довічним відстороненням відповідних діячів від управління державними активами", – зазначив він.
При цьому він привернув увагу до маніпулятивності тез, якими виправдовуються наміри “здати ГТС”. «Євген БАКУЛІН говорить про можливість обміну контролю над українською ГТС на газовидобувні активи в Російській Федерації. Таким чином, за словами представника «Нафтогазу», Україна нібито зможе самостійно вивозити видобутий там газ за окремими цінами. Проте це давно спростовано, – зауважив Юрій КОСТЕНКО. "Представники “Газпрому” неодноразово заявляли, що видобутий іноземцями всередині РФ газ буде або продаватися там само за фіксованими цінами, або експортуватися з дозволу й на умовах російського уряду. Західні ж нафтогазові компанії, які працюють в Росії, нині потерпають від того, що Москва вказує їм, куди й за якими цінами постачати видобуте. Прикладом тому є ситуація по проектах “Сахалін-2” та “Штокман”».
"Після 24 серпня 1991 року не припиняються спроби в той чи інший спосіб ревізувати сам факт Української незалежності – від "лобових" атак з вимогами політичного союзу України й Росії, до більш витончених – втягування до ЄЕП та курс на збереження статус-кво в питанні енергетичної залежності України від Росії. Енергетичну карту Росія завжди активно розігрує при розгляді політичних питань. Через російське лобі в українському уряді вона хоче зберегти цей стан речей", - наголошує лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.


Матеріали сайту Української Народної Партії