04/28/2005
УНП проти ідеї Мінекології розглядати тему сталого розвитку України лише з точки зрору екологічних проблем

Сьогодні в приміщенні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України проходить засідання організаційного комітету з підготовки та проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції з екологічних проблем сталого розвитку України. Сама конференція пройде у вересні нинішнього року, в її проведенні візьмуть участь провідні вчені, фахівці Національної академії наук України, центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій. Фахівці Української народної партії розробили рекомендації, де висловили своє бачення щодо концепції Конференції.

У рекомендаціях зроблено акцент на тому, що в Програмі діяльності Уряду України не знайшла відображення взаємопов‘язаність економічних, екологічних та соціальних цілей. У зв’язку з цим “ідеологію та основні напрямки роботи Конференції слід спрямувати на розкриття положень Програми дій Уряду в контексті концепції сталого розвитку”.

“Проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції лише з екологічних проблем сталого розвитку України є недоцільним, оскільки такий захід перетвориться на суто екологічну конференцію й відповідатиме вузько-галузевій природоохоронній доктрині. В основу розвитку має бути покладено радикальне зниження матеріало- і енергомісткості національного продукту. Це дасть значний соціальний ефект, оскільки дозволить збільшити частку зарплат і податків в структурі ціни кінцевої продукції та призведе до зменшення навантаження на довкілля”, - говориться в рекомендаціях, переданих від імені членів Оргкомітету, що представляють Українську народну партію, головним консультантом фракції УНП в парламенті Віктором ВОВКОМ.

Отже, вважають фахівці УНП, необхідно принципово розширити саму концепцію Конференції та ввести в її програму розділи “Сучасні еколого-економічні інструменти сталого розвитку” та “Сталий розвиток України в контексті євроінтеграції”.


Матеріали сайту Української Народної Партії