10/24/2006
ЛЬВІВ. УНП протестує проти скасування Апеляційним судом Києва постанови Кабміну про обов’язкове дублювання фільмів українською

Львівська обласна організація УНП готова безкоштовно надати юридичну підтримку Кабміну у справі захисту прав українців дивитися іноземні фільми в українському перекладі. Про це заявила Львівська обласна організація Української народної партії у зверненні до Кабінету міністрів України, яке сьогодні, 24 жовтня, прозвучало на сесії Львівської обласної ради. Ініціативу фракції УНП у Львівській обласній раді підтримали й інші фракції, отже є ймовірність, що таке ж звернення скерує до Кабінету міністрів також Львівська обласна рада.

УНП висловила своє обурення рішенням Апеляційного суду міста Києва, яким він скасував постанову Кабінету міністрів України №20 від 16 січня 2006 р. «Деякі питання порядку розповсюдження і демонстрування фільмів». «Ця постанова Кабміну передбачала, що в українському кінопрокаті відбуватиметься обов’язкове дублювання, озвучення або субтитрування іноземних фільмів державною мовою, а згідно рішення Апеляційного суду Києва випливає, що в Україні кінопродукції, озвученої українською мовою ми не побачимо» - сказано у зверненні УНП.

«Заяву до Апеляційного суду подала одна з організацій, яка займається відеопрокатом в Україні, і стверджує, що їй вигідніше брати в прокат фільми у російському перекладі. Однак нещодавно після прокату деяких популярних фільмів в українському перекладі інші організації навпаки констатували зростання прибутків майже на десять відсотків. Як бачимо, повноцінне функціонування державної мови є також економічно вигідним. З іншого боку, ми будемо ставити питання, чи може Апеляційний суд столиці виносити вердикт у питаннях, що стосуються Конституції і національної безпеки держави. Сподіваємося, що Кабмін позитивно відреагує на наше звернення» - заявив депутат Львівської облради від Української народної партії Олег Немчінов.

Львівська обласна організація УНП вимагає від Кабміну звернутися до Вищого адміністративного Суду України з касаційною скаргою про скасування рішення Апеляційного суду м. Києва та залишення постанови Кабінету міністрів №20 в силі. Також львівські уенпівці пропонують Кабінету міністрів України безоплатну юридичну допомогу по представництву щодо цього питання в судах України.

Крім цього, УНП звернуло увагу Кабінету міністрів та РНБО на необхідність внесення у постанову Кабінету міністрів України №20 від 16 січня 2006 року «Деякі питання порядку розповсюдження і демонстрування фільмів» вимоги щодо 100-відсоткового дублювання українською мовою всієї іншомовної кіно-відео продукції на українському медіа-ринку.


Матеріали сайту Української Народної Партії