07/28/2003
Перший головнокомандувач ВМС України Борис КОЖИН: Реформування української армії повинно йти у контексті загальнодержавної економічної реформи”

“Доказом відсутності елементарного патріотизму з боку керівництва щодо свого флоту та свого народу” називає “нищення крейсера “Україна” перший Командувач ВМС України, народний депутат України 2 і 3-го скликань, член УНП віце-адмірал Борис КОЖИН у відкритому листі до колег з нагоди Дня Військово-морських сил України. “Вирішуючи долю цього корабля, необхідно виходити з патріотичих позицій і з урахуванням авторитету України як морської держави. Перетворення крейсера на учбовий корабель могло б забезпечити на високому рівні підготовку матросів, старшин, мічманів, офіцерів та адміралів. Мені також дуже прикро, що свого часу корабель СКР-112, замість створення у ньому музею, був проданий на металобрухт”, - зазначає в листі Борис КОЖИН.

Вітаючи з Днем Військово-Морських Сил України всіх, хто служить або служив у ВМС України, Борис КОЖИН зазначає, що “ми не можемо закликати до нових подвигів, не віддавши належного вже здійсненим”. Він нагадує про “складні військово-політичні умові тогочасного Криму”, в яких діяла Організаційна група, “чесно і наполегливо виконуючи свою історичну місію щодо формування Українського військового флоту”.

Із словами вдячності він звертається до тих, хто “5-7 квітня 1992 року практично з нуля почали створювати національні Військово-Морські Сили”. Серед офіцерів та військовослужбовців, які склали основу Орггрупи, він називає: капітани 1 рангу і полковники Лупаков, Данілов, Князь, Індила, Гордієвський, Шалит, Полевой, Желобенко; капітан 2 рангу Шишов; капітани 3 рангу і майори Пляшечников, Клюєв, Ященко, Махно, Ситніков, Тенюх, Холодюк, Рожманов, Варицький; капітан-лейтенанти: Петренко, Гук; ст.лейтенанти Рудь, Онопрієнко, Щегольков та багато інших.

Борис КОЖИН відзначає допомогу та підтримку з боку тодішнього Міністра оборони генерал-полковника Костянтина МОРОЗОВА, начальника соціально-психологічної служби МО генерал-майора Володимира Мулява, генералів, офіцерів Генштабу ЗС України.

Він висловив переконання, що “реформування української армії повинно йти у контексті загальнодержавної економічної реформи”. “Тоді можна буде розраховувати на належне фінансування ЗСУ і, зокрема, ВМС України”, - зазначає в листі Борис КОЖИН.

Далі – повний виклад

Шановні матроси, старшини, мічмани, прапорщики!Шановні військовослужбовці! Панове офіцери, генерали, адмірали!Дорогі друзі, побратими, співвітчизники!

Від імені представників Організаційної групи ВМС України сердечно вітаю Вас із Днем Військово-Морських Сил України і бажаю миру, добра, щастя та наснаги у справі удосконалення та розвитку Українського військового флоту, зміцнення його боєздатності та здіснення успішного реформування національних Збройних Сил.

Святкуючи 1 серпня – День ВМС України, ми не можемо закликати до нових подвигів, не віддавши належного вже здійсненим. Із словами щирої вдячності звертаюся до тих, хто 5-7 квітня 1992 року практично з нуля почали створювати національні Військово-Морські Сили. Я щиро дякую офіцерам, військовослужбовцям, які склали основу Орггрупи. Це: капітани 1 рангу і полковники Лупаков, Данілов, Князь, Індила, Гордієвський, Шалит, Полевой, Желобенко; капітан 2 рангу Шишов; капітани 3 рангу і майори Пляшечников, Клюєв, Ященко, Махно, Ситніков, Тенюх, Холодюк, Рожманов, Варицький; капітан-лейтенанти: Петренко, Гук; ст.лейтенанти Рудь, Онопрієнко, Щегольков та багато інших.

У складних військово-політичних умовах тогочасного Криму Організаційна група чесно і наполегливо виконувала свою історичну місію щодо формування Українського військового флоту. Розуміли, постійно допомагали та підтримували нас Міністр оборони генерал-полковник Костянтин Петрович Морозов, начальник соціально-психологічної служби МО генерал-майор Володимир Савович Мулява, генерали, офіцери Генерального штабу ЗС України. Вітаючи із Днем ВМСУ, хотів би подякувати моїм побратимам за виявлені ними патріотизм та відданість Українській державі. Адже в ті складні часи, часи становлення держави та її віська, складання присяги на вірність Українському народові означало загострене патріотичне почуття до України та її символіки: прапора, герба, гімну. Із задоволенням ми вивчали та поширювали українську мову, історію та культуру. Ви, дорогі мої друзі, були першими в українських ВМС.

Сьогодення ставить перед Україною та її військом чимало складних завдань. Переконаний, що реформування української армії повинно йти у контексті загальнодержавної економічної реформи. Тоді можна буде розраховувати на належне фінансування ЗСУ і, зокрема, ВМС України. Як на мою думку, ми повинні орієнтуватися на європейські та північно-атлантичні стандарти, щоб посісти достойне місце у демократичній Європі.

Вважаю, що нищення крейсера “Україна” – це є сплановані дії антиукраїнських сил. Вирішуючи долю цього корабля, необхідно виходити з патріотичих позицій і з урахуванням авторитету України як морської держави. Адже перетворення крейсера на учбовий корабель могло б забезпечити на високому рівні підготовку матросів, старшин, мічманів, офіцерів та адміралів. Також мені дуже прикро, що свого часу корабель СКР-112 замість створення у ньому музею був проданий на металобрухт. Цей факт є доказом відсутності елементарного патріотизму з боку керівництва щодо свого флоту та свого народу. На жаль, тенденція ця продовжується і до цього часу.

Створюючи ВМС України, ми постійно відчували допомогу та підтримку з боку українського народу. До нас приїздили шефи з усіх куточків країни, надавали нам моральну та матеріальну допомогу, а представники ВМСУ відвідуючи своїх шефів в усіх регіонах наголошували на тому, що Україна – це морська держава, а військовий флот є дитиною всього народу. Я переконаний у тому, що коли кожен мешканець України без сорому скаже, що він є українець, що він – син Українського народу, тоді дійсно буде міцна, незалежна Українська держава.

Миру, добра, щастя бажаю Вам. Слава Українському флоту!

Борис КОЖИН, перший Командувач ВМС України, народний депутат України 2 і 3-го скликань, віце-адмірал.

Контакт: Ірина Лукомська.


Матеріали сайту Української Народної Партії