09/29/2004
Державний борг в Україні продовжує зростати?

За даними Мінфіну на 31 серпня 2004 року державний прямий та гарантований борг України становив 82964 млн. грн., у тому числі державний прямий та гарантований зовнішній борг – 61450 млн. грн. За серпень, зовнішній борг України збільшився на 5,7% та внутрішній борг відповідно на 1,3%. Сукупний державний борг України за вісім місяців 2004 року виріс на 7,4%.

Як зазначив член парламентського Бюджетного комітету, представник політичної групи Української народної партії Євген ЖОВТЯК, в країнах Центрально - Східної Європи, де урядові реформи позначились на швидкому розвитку приватного сектора, а відтак - економіки держав в цілому, структура кредиту зазнала відповідної трансформації, орієнтованої на пожвавлення попиту саме у приватному секторі. Натомість, підкреслив Євген ЖОВТЯК, діяльність уряду Віктора ЯНУКОВИЧА проявляється у пріоритетному застосуванні фіскальної (збір фінансових ресурсів до державних фондів) і розподільної (розподіл фінансових ресурсів між регіонами, галузями промисловості, верствами населення) функцій фінансів.

Аналізуючи хід урядових реформ, народний депутат наголосив, що “Така політика уряду визначається виключно потребою у мобілізації державою ресурсів, що призводить до переорієнтації кредитних потоків не у приватний сектор, а навпаки – у державний, тим самим, впливає на витіснення кредитів і інвестицій з приватного сектора”. Підтвердженням цього Євген ЖОВТЯК вважає також “основні положення, внесеного урядом проекту Державного бюджету України на 2005 рік, який не можна назвати ні бюджетом подолання бідності в державі, ні бюджетом розвитку економіки”.


Матеріали сайту Української Народної Партії