05/28/2003
Олекса ГУДИМА: “США повинні бути залучені до переговорів щодо концепції використання газотранспортної системи України”

Аналізуючи ситуацію в повоєнному Іраку, голова підкомітету ВР з газової промисловості, член політичної групи Української народної партії Олекса ГУДИМА приходить до висновку, що за сприяння США Україна може бути залучена до проектів транзиту іракського газу в ЄС. Однак попередньо Україні необхідно залучити США до переговорів з Росією та Німеччиною щодо концепції використання української газотранспортної системи.

“Ірак за сприяння США може стати державою, на яку буде звернено увагу ЄС з точки зору диверсифікації поставок газу. В той час як сумарний “газовий” запас в Ірані, Іраку та Туркменії складає біля 30 трлн. кубометрів газу, обсяг розвіданих іракських родовищ оцінюється в 3 трлн. 100 млрд. кубів”, коментує ситуацію Олекса ГУДИМА. “Іракські “запаси”, які перевищують за обсягами туркменські, розташовані в географічній близькості до Європи. З огляду на можливість долучення України до проектів поставок іракського газу до ЄС, -- вірогідний “газовий” маршрут проходитиме територією Туреччини через Чорне море, -- до переговорів щодо концепції використання української ГТС повинні бути залучені США”, наголошує Олекса ГУДИМА.
“Завдяки позиції США, які безпосередньо зацікавлені в будівництві євро-азійського нафтопроводу Баку-Джейхан, на рівні ЄС підтримано проект по транзиту каспійської нафти в Європу територією України. Логічно, що США сприятимуть експорту каспійського та прикаспійського газу в Європу, в тому числі “іракського” походження”. Долучити США до переговорів щодо концепції використання української ГТС доцільно ще з однієї вагомої причини, -- “зусиль Німеччини в цьому напрямку поки що недостатньо”. Буркгарт БЕРГМАН, голова правління “Рур-газу”, визнав, що досі не може домогтися проведення “тристоронньої зустрічі на високому рівні”, “справа навіть не дійшла до спільного засідання робочої групи”. Аналізуючи ситуацію, що склалася, Олекса ГУДИМА приходить до висновку, що в “газових” переговорах України, Росії та Німеччини “необхідно перейти до формату чотирьох держав, запросивши на них США”.

Контакт: Ірина Лукомська.


Матеріали сайту Української Народної Партії