10/23/2006
Юрій КОСТЕНКО: «Росія торгуватиметься з Україною суверенітетом, НАТО, Російським ЧФ у Криму та газовою трубою в обмін на збереження ціни на газ. КПУ, Партія регіонів, СПУ готові йти на будь-які поступки`

Як «пробу пера» кваліфікував вимоги Росії в бік України низки політичних і економічних поступок в обмін збереження ціни на газ у 2007 році на рівні 130 доларів за тисячу кубометрів, інформацію про які оприлюднив «Комерсантъ Украина», лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. «У дипломатії є практика, коли спочатку закидають дозовану інформацію, спостерігають за реакцією суспільства, а потім відповідно діють», - зазначив він в прямому ефірі телеканалу «Тоніс», наголосивши, що «комуністи, Партія регіонів, соціалісти готові йти на будь-які поступки, аби відновити з Росією стосунки, коли вона продаватиме Україні газ за 20 доларів».

Юрій КОСТЕНКО зазначив, що «енергетична залежність завжди обертається політичною, питання тільки в тому, чим розраховуватиметься Україна». У першу чергу, переконаний він, "Росія торгуватиметься з Україною суверенітетом, НАТО, Російським ЧФ у Криму та газовою трубою".

У цій ситуації, на думку лідера УНП, дуже багато залежатиме від реакції українського суспільства, а в ролі арбітра має виступити Секретаріат Президента. «Секретаріат повинен активно втручатися, особливо там, де є загроза національним інтересам, тому що конституційний обов’язок Президента – бути гарантом Конституції. Територіальна цілісність чи питання нашої стратегії щодо Європи – питання національної безпеки, і тут Президент не може чекати, поки вдарить грім і на стіл покладуть договори, у яких йтиметься про продовження оренди ЧФ РФ ще на 100 років, проведення референдуму по НАТО тощо», - додав Юрій КОСТЕНКО.

Аби зменшити сьогодні енергетичну залежність України від Росії, лідер УНП пропонує зібрати Раду Нацбезпеки і Оборони та «обговорити здатність України вирішувати енергетичні проблеми завдяки залученню власних ресурсів та можливостей світових ринків». Він також нагадав про «зобов’язання 5 ядерних держав щодо національних інтересів, територіальної цілісності, енергетичної безпеки України в обмін на відмову України від ядерного статусу" і запропонував подивитися, "чи здатна сьогоднішня команда використовувати цей потенціал для захисту національних інтересів".


Матеріали сайту Української Народної Партії