02/04/2004
Олександр МОСІЮК вважає рішення Кабміну про напрямок використання Одеса-Броди ознакою того, що КУЧМА дійсно вирішив не балотуватися на третій термін

Як ознаку відмови Л. КУЧМИ від ідеї балотуватися на третій термін, розглядає рішення уряду про пряме використання нафтопроводу Одеса-Броди. голова Аналітичної Ради УНП, член Центрального Проводу УНП Олександр МОСІЮК, і тому “в Президента відпала потреба заручатися підтримкою Росії”.

Він зазначив, що “з економічної та геополітичної точки зору це рішення було очевидне, але до останнього часу Президент вагався, перебуваючи під тиском Росії”. Олександр МОСІЮК не виключає, що “таке рішення було пов’язане з тим, що Росія, ймовірно, не підтримує прагнень КУЧМИ йти на третій термін”.

Розглядаючи рішення Кабінету міністрів як “перемогу на одному з етапів боротьби між прихильниками та супротивниками європейського напрямку інтеграції України”, Олександр МОСІЮК проте переконаний, що “попереду боротьба за контроль над самим нафтопроводом, і РФ буде й надалі буде вести атаку, щоб взяти в концесію цю трубу”.

Серед причин рішення уряду на користь прямого використання нафтопроводу Олександр МОСІЮК називає також “необхідність зробити жест на користь Європи” в умовах “значного тиску на українську владу, який виник у зв’язку з проведенням так званої конституційної реформи”.


Матеріали сайту Української Народної Партії