09/29/2003
Юрій КОСТЕНКО вважає, що в Україні моніторинг ПАРЄ не повинен припинятися до завершення президентських виборів

Сьогодні Парламентська Асамблея Ради Європи, сесія якої триває у Страсбурзі, ухвалила резолюцію щодо виконання Україною зобов’язань перед ПАРЄ.

Як повідомив телефоном член постійної делегації ВР України, перший заступник голови фракції “Наша Україна”, лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО, українська делегація висловила низку поправок, більшу частину з яких було прийнято. Щодо запропонованих коректив в частині Кримінально-процесуального і Цивільно-процесуального кодексів, найважливішою, на думку Юрія КОСТЕНКА, є позиція, що ці кодекси можуть бути ухвалені Верховною Радою лише після експертизи Ради Європи.

Ще одна поправка, зазначив він, “стосується необхідності виконання конституційних положень при проведенні так званої політичної реформи”, що, на його думку, “особливо актуально за умов активних спроб “перекроїти” Конституцію в такий спосіб, щоб забрати у громадян право обирати Президента країни”.

Щодо подальшої процедури моніторингу в Україні, Юрій КОСТЕНКО повідомив, що обстоював позицію “не припиняти моніторинг ситуації в Україні з боку ПАРЄ принаймні до завершення президентських виборів”. “Я представляв позицію “Нашої України”. Частина української делегації пропонувала завершити моніторинг”, - зазначив Юрій КОСТЕНКО.

В цілому Юрій КОСТЕНКО вважає ухвалену резолюцію “такою, що відповідає реаліям, які є в Україні”. Зокрема, каже він, “у документі міститься заклик до української влади дотримання свободи слова та захисту журналістів – як відомо, в Україні через так звані “темники” знову введено цензуру”, а також “звернення до української влади привести до вимог Конституції статус органів Прокуратури та їх повноваження”.


Матеріали сайту Української Народної Партії