02/27/2006
Іван ТОМИЧ: „За законопроект на захист інтересів села проголосували лише депутати фракції УНП та кілька депутатів від НСНУ”

30-50% від засіяних площ можуть скласти втрати озимих у 2006 році. Про це зазначив під час прес-конференції у приміщенні прес-центру Миколаївської аграрної академії голова комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, Президент Асоціації фермерів України, голова Партії вільних селян і підприємців, кандидат у народні депутати від Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Івана ТОМИЧ.

На думку Івана ТОМИЧА, причина не лише в природних катаклізмах ( сильні морози та малосніжні поля), а, в першу чергу, в низьких закупівельних цінах на зерно в 2005 році, дороге мастило, що поставило селянина перед вибором: сіяти чи не сіяти?

”Причиною стала затяжна посівна компанія та зменшення посівних площ. З іншого боку, велика кількість господарів, що були змушені відзвітувати про фіктивні посіви пшениці спишуть недосів на втрати від морозу”, - зауважив він. За словами Івана ТОМИЧА, важливим фактором є і те, які сили стоять при владі. „Так, наприклад, лише депутати фракції Української народної партії та кілька депутатів Народного Союзу «Наша Україна» проголосували за законопроект на захист інтересів села”, - наголосив він.

На думку Івана ТОМИЧА, сукупність зазначених причин приведе до того, що валовий збір пшениці в 2006 році може бути меншим 10 млн. тонн. „Погіршити стан такого прогнозу може й висока ціна та низький рівень забезпеченості посівів азотними добривами, тобто вірогідно, що показники якості пшениці будуть низькими”, - додав він. На думку Івана ТОМИЧА, це може призвести до закупівлі продовольчого зерна за кордоном.


Матеріали сайту Української Народної Партії