>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/13/200710:31 AM

Степан ХМАРА: «Втративши Крим економічно, Україна втратить його й політично»
«Москва прагне повної економічної залежності Криму від Росії, - заявив представник Блоку «Рух-Українська правиця» від Української народної партії Степан Хмара. – План поетапної економічної експансії Росії озвучує мер Москви Юрій ЛУЖКОВ, якому останнім часом активно підграває прем’єр України Віктор ЯНУКОВИЧ». Так політик прокоментував ініціативу мера Москви, вкласти 100 мільйонів доларів у будівництво транспортного переходу через Керченську протоку - міст «Кубань – Керч». ЛУЖКОВ обіцяє, що міст через Керченську протоку скоротить транспортний шлях з України до Краснодару на 450 км, дозволивши переправляти в обидва боки до 10 мільйонів осіб на рік. Віктор ЯНУКОВИЧ підтримав проект, в зв’язку з чим розглядається можливість спільного фінансування будівництва з державних бюджетів України та Росії.
ХМАРА вважає «такі проекти провокаційними, особливо в умовах, коли між Україною і Росією триває протистояння щодо розмежування Керченської протоки». Він нагадав, що «одним з пропагандистських аргументів, якими Кремль виправдовував свою агресію по захопленню акваторії протоки біля острова Тузла, була якраз ідея мостового переходу». Відтак «жодні транспортні проекти в цьому регіоні не можуть розглядатися, доки Росія не визнає морський кордон з Україною в Керченській протоці, не зруйнує свою дамбу і не відшкодує збитки нашій країні», - наголошує ХМАРА.
«ЛУЖКОВ не приховує, що будівництво мосту через Керченську протоку є частиною широкого плану Росії по скупівлі земель в Криму, - в тому числі, й державним коштом, - зауважує ХМАРА. - Більшість з цих об’єктів, особливо в приморській зоні, вже належить російському капіталу, але й цього замало, - ЛУЖКОВ заявляє, що Москва готова вкласти близько 2 мільярда доларів в придбання об’єктів в східній частині півострова». На його думку, «російські мільярди - це не безкорисні інвестиції в український край, а поетапне захоплення Криму». Не маючи можливості зробити це «політичним шляхом, Росія прагне зробити це - економічним», - зазначив представник УНП. При цьому, «здивування викликає підтримка планів російської експансії урядом ЯНУКОВИЧА». – зауважує ХМАРА.
На його думку, «опинившись в економічній залежності від Росії, Крим поступово підпаде під тотальний політичний вплив Кремля, – приміром, в Сімферополі діє постійне представництво уряду Москви, а в Севастополь збираються на в’їздне засідання депутати російської Ради Федерацій». Втративши Крим економічно, Україна втратить його і політично» - підсумував Степан ХМАРА.


Версія для друку На першу сторінку