>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/15/200706:30 PM

Олександр ТОДІЙЧУК: «Президент, говорячи про загрозу монополізації газового ринку, мав на увазі «Росукренерго»
«Заява Президента Віктора ЮЩЕНКА на засіданні консультативної ради з питань іноземних інвестицій про конфліктну ситуацію на газовому ринку, яка спричинена захопленням цього ринку компанією-монополістом за підтримки уряду, стосувалася компанії «Росукренерго» та її дочірньої структури «Укргазенерго»," - заявив представник Блоку «Рух-Українська правиця» від Української народної партії, голова групи експертів з виконання Меморандуму з енергетичної співпраці України з Євросоюзом Олександр ТОДІЙЧУК.
За його словами, «ці компанії постійно збільшують обсяги своєї присутності на українському газовому ринку», тоді як Україна «не має ніяких гарантій виконання угод з ними». Наприклад, «у числі засновників «непрозорого» монопольного постачальника середньоазійського газу «Росукренерго» є приватні особи», нагадує ТОДІЙЧУК. За його словами, якщо «у якоїсь з цих приватних осіб виникнуть проблеми, то може бути призупинено дію контракту на постачання газу в Україну».
ТОДІЙЧУК вважає, що уряду необхідно розірвати контракт з «Росукренерго» та перейти до прямих угод про постачання газу з «Газпромом». В той же час, «на внутрішній газовий ринок необхідно допустити кілька компаній, щоб зробити його конкурентним».
ТОДІЙЧУК критично ставиться до плану уряду щодо розвитку ПЕК України до 2012 року, повідомлення про схвалення якого з'явилися в ЗМІ сьогодні, 15 червня. За його словами, «будь яка програма в ПЕК має узгоджуватись зі стратегічною програмою розвитку України та її економіки, якої на сьогоднішній день не існує». В таких умовах «ні одна програма з ПЕК не буде ефективною», вважає ТОДІЙЧУК.


Версія для друку На першу сторінку